Patinaj #B00: Formula 1’in yeni takımı Arkalion Racing!

29

Birkaç haftadır Formula 1’e katılacağı iddia edilen yeni ve gizemli bir takım hakkında bolca haber okudunuz ve kim olduklarını merak ettiniz. Böylesi büyük bir olayı başka kaynaklarda bulamadınız, ancak gelen haberlerin ardı arkası kesilmedi.

Bu haberler Patinaj adlı yazı dizisinin teaser’larıydı, yazı dizisini hiç okumadıysanız bu teaser haberlerden başlamanızı tavsiye ederiz;

TEASER HABERLER

Şimdi tüm bu bilinmezlik son buluyor, Formula 1’in yeni takımı Arkalion Racing pek çok şeyin değişebileceği 2017 sezonunda Son Sektör takipçileri adına mücadele edecek.

Son Sektör Formula 1’e kurgusal bir takımla katılıyor ve bu sezondan itibaren dilimiz döndüğü, kalemimiz gömdüğünce şampiyonluk yolunda mücadele edecek.

‘Patinaj’ adını verdiğimiz yazı dizisinde kurgusal Formula 1 takımımızın spora katılışı ve başından geçen olaylar ele alınıyor. Arkalion Racing sporda kendine yer edinmeye çalışan sıradan bir takım değil, sporun yönünü hayal edilen doğrultuda değiştirmeye and içmiş bir ekiptir.

Patinaj Formula 1’i kendine bir platform, Arkalion Racing’i ise bir araç olarak kullanacak. Maceralarında bir Formula 1 taraftarının heyecanını ve hayal kırıklıklarını işleyecek, görmek istediklerini yaşatacak, pilotların söylemek isteyip de söyleyemediklerini açıkça anlatacak. Tüm bunlar bir pilotun gözünden, zihninden ve dilinden spor dünyasına haykırılacak.

Arkalion Racing piste çıktığında, kendi çıkarları uğruna taraftara ters hareketler içinde bulunmamayı, sporun kirletilmiş tarafına geçmemeyi görev bilecek. Sözünü pist üzerinde söyleyerek, politik değil sportmen bir takım olarak var olacak.

Takımımızın ve pilotlarımızın pistlerde yaşadıkları maceralar gerçek yarışların ardından sizlerle buluşacak. Bununla birlikte takımın perde arkasındaki manevraları ve pilotların iç dünyası da ara bölümlerle sizlerle paylaşılacak.

Görevimiz, şimdiye kadar teaser olarak kullandığımız haberlerin heyecanı ile giderek artmış merakınızı yeni bir heyecana dönüştürmek. Bu noktada yeni takımımız hakkında birkaç detayı öğrenmeye hakkınız var;

Arkalion AB, uzun zamandır Formula 1 dünyasına tedarikte bulunduğu kompozit ürünler ve geliştirdiği tasarımlar ile neler yapabileceğini görebilmek için spora girer.

İsveç’de adını zaten güçlü temeller üzerine oturtmuş olan destekçileri de en az Arkalion kadar heyecanlı;

– küçük bir atölye ile başlayıp sipariş üzerine el yapımı araçlar üreterek bir rüya markası haline gelen Koenigsegg,
– zamanın değeri ve inceliklerinin son derece farkında olan Halda, ve
– İsveç çeliğinin sanatkârı Volvo’nun pist üzerindeki yükselişinin mimarı Polestar.

Bu muhteşem takım güç ünitesi tedariki için kolay yolu seçmeyecek, elinde tasarımı olmasına rağmen yatırımcı bulamayan Cosworth ile anlaşacaktır. Cosworth’ün gelişim maliyetlerini Koenigsegg karşılayacak ve karşılığında aracın isim sponsoru olacaktır.

Patinaj yazı dizisine sizleri hazırlamak için yayınladığımız haberler sizi çok heyecanlandırdıysa, böyle yaparak hata ettiysek affola! Bundan sonraki kurgusal içeriklerimiz gerçek haberlerden, başlığında ‘PATİNAJ’ etiketi ile ayrılacaktır.

PATİNAJ BÖLÜMLERİ

29 Yorum

  • Teşekkürler Özge. Kalemimiz de artık devirlenecek. Umalım ki iyi bir deneyim olsun hepimiz için.
   Ben biraz geri kafalıyım sanırım. Hâlâ kalem ve kağıt kullanıyorum 😛
   Desteklerinin devamını diliyorum. Sağol varol.

 1. Şimdi günay haberi yapıyor. Açıyorum heryeri baktım analiz ettim bir yerden bir şey çıkmadı. En son başka bir yerdede gördüm yeni takım muhabbetlerini. Dedim biliyordur bişiler bu. Hatta bir haberde de ekmeğine yağ sürmüş oldum 🙂 Ama bu anlattıklarım öncesi tabii.Taaki yeni takım arkalion mu haberine kadar 🙂 Düşüncemi toplamak gerekirse,farklılıklar her zaman iyidir. Böyle bir şey yazıldığı zaman okunması hoş his ve düşünceler yaratabilir insana,aynı ssanal oyunlar gibi. Merakla bekleyeceğim gelecek olan haberleri fakat bazı risklerde yok değil. 🙂 Arkalioncuyuz artık.!

 2. Şaka gibisin!!! Geyikliyoruz serisinde bile sordun bide bende saf saf cevap veriyorum. Birde bir kaç habere ciddi ciddi yorum atmıştım. Hiç bu kadar büyük keklenmemiştim helal olsun valla 😀

  Her gün sadece Son Sektöre bakıyordum, arada diğer sitelere bakıyordum ama bundan sonra haberleri teyit etmek için her gün diğer sitelerede bakıcam 😀

  Lan şuan beynimin içinde lastik öyle bi eridiki her düşünmeye kalktığımda patinaja düşüyorum!!!!

 3. yazıda bahsedilenler, yarışlar ile paralel şekilde ortaya konulacaksa oldukça güzel şeyler çıkabilir. asıl olması gereken yarış takımı 🙂 ilginç ve kafa yorucu bir fikir üretimi. devamı gelmeli kesinlikle.

 4. Allah iyiliğinizi versin 😀 o kadar heyecan yaptırdınız milleti. Proje güzel ama parodi olduğunu belli edecek ipuçları da vermediniz bak. Arkalion Racing’e başarılar dileriz o zaman. Lansman ne zaman?

  • Fazla ciddi devam etmemiz hata olabilir dediğiniz gibi, sorumluluğu da bende. Heyecanın artması gerektiğini düşündük.

   Aslında aracı göstermiş olduk şimdi, diğer açıdan fotolar da gelecek ki daha çok daha fazlası var. F1 araçları kendi kendine yarışmaz 😉

YORUM YAP [Yorumunuz bizim için önemli!]