Patinaj #B01: Kış testleri ilk gün

1

Patinaj, 2017 sezonunda şok bir şekilde Formula 1’e katılmış Arkalion Racing adlı kurgusal bir takımın ve pilotlarının maceralarını anlatan yazı dizisidir, anlatılanlar tamamen hayal ürünüdür.

Nick kulağını tırmalayan ritmik bir bip sesi ile uyandı. Komidinin üzerindeki dijital saatin kırmızı renkli rakamları 06:00’ı gösteriyordu. Duyduğu kulak tırmalayıcı biplemeler ve gördüğü kırmızı rakamlar ona hala inanamadığı bir teklifi hatırlatıyordu.

Bundan 3 ay önce, McLaren’da yedek pilotluk zamanlarından tanıdığı Dave Ryan kendisini aramış, yeni ve büyük bir Formula 1 takımına çağırıldığını anlatmış ve kendisiyle görüşmek istediğini bildirmişti. O sırada evindeki oyun simülatörüyle Spa’da turluyordu. Bu yüzden Ryan’ın ilk çağrısını duymamıştı bile. İkinci aramada ise telefonu kim bilir kaç kez çalmıştı. Telefonu açtığında ise oyunun sesini henüz kapatmadığından karşı tarafı duyamamıştı. Kumandayı bulup hoparlörleri susturduğunda ise karşısındaki ses:

-Hala Formula 1 ile ilgilendiğini duymak harika Nick.

Her şey böyle başlamıştı. Bir Pazartesi öğleden sonrasında vakit öldürmek için oyun oynarken çalan bir telefon ile. İki gün sonra Ryan ile buluşmak için Towcaster’a gitmiş ve yanında Ryan ile birlikte kendisini bekleyen Mike Gascoyne ve Pat Fry ile karşılaşmıştı. Bu toplantı, kendisine yüksek torklu bir dünyanın kapılarını tekrar aralamıştı.

Bundan sonraki üç ayın her gününü kondisyon ve dayanıklılık çalışmalarına ayırmış, Formula 1 araçlarının yıpratıcı etkisine karşı koyabilecek güce yeniden kavuşmak için aralıksız çalışmıştı.

Saatin ritmik biplemeleri ise ona, bu dünyanın torkunu kontrol etmesi gereken ilk günün başladığını söylüyordu. 3 ay önce ilk duyduğunda zor inandığı bir şey gerçek oluyordu, Quick Nick Formula 1 dünyasına geri dönüyordu. Katalunya pistine yakın bir otele önceki akşam yerleşmişti. Şimdi bir an önce kiraladığı scootera atlayıp piste gidecekti. Sonrasındaysa koltuk kalıplama işlemi haricinde Koenigsegg Arkalion Racing ARK01’in tamamlanmış kokpitine ilk kez oturacaktı.

-o-

Jimmy yatağında gözlerini tavana dikmiş, boya çatlaklarından bir Formula 1 aracı uydurmaya çalışıyordu.  Bundan bir saat kadar önce ise de, penceredeki çiğ damlalarına tezahürat yapıyor, damlalar pencereden aşağı doğru kayarken desteklediği damlanın yarışı kazanmasını umuyordu. Ondan iki saat önce ise oda servisini arayıp bir sandviç istemiş, yedikten beş dakika sonra da lavaboya koşup çıkarmak zorunda kalmıştı. Bugün yediği hiçbir şeyi midesinde tutamamıştı. Neredeyse tüm gece uyuyamamıştı ve bunun için ilk test gününde ARK01’i kullanmayacak olmaktan memnundu.

Jimmy, suitinde babası ile birlikte kalıyordu ve Bay Albin oğlunun durumundan endişeliydi. Test günleri yaklaştıkça Jimmy’nin heyecanı artmıştı. Tüm uyku düzeni harap haldeydi. Üç aydır kondisyon ve dayanıklılık çalışmaları sırasında kendini çok zorlamıştı. Bay Albin artık vücudunu bu kadar zorlamaması gerektiğini söylerken Jimmy ise hala yeterli olmadığını yineleyip duruyordu. Doktorunun dediklerini uyguluyordu ama fitness eğitmenini onu daha çok çalıştırması için zorlamıştı. Jimmy ideal kilosunun 5,5 kilo altına inmişti ve bunun Formula 1 araçları ağırlık dengesi  için iyi olacağını savunuyordu.

Jimmy Eriksson, duştan çıktığında saatin 06:15 olduğunu gördü ve giyinmeye başladı.

-Artık sen de hazırlanmalısın baba. Oteli unut, senin için yoldan yiyecek bir şeyler alırız.

SONRAKİ BÖLÜM: Patinaj #B02: Arkalion bomba gibi başlıyor

1 YORUM

  1. Vücudunda anti-patinaj sistemi yer almayan güç simgelerinin yürüttüğü takım 🙂 racing evrenine hayırlı olsun. Bunun boşluğa sızan bit byte ışınımlarından bilinmeyen galakside ki bilinmeyen canlıların uzak imperatorlukları haberdar olsun 😀
    Yaşasın orta dünya.

YORUM YAP [Yorumunuz bizim için önemli!]