2018 sezonunda Ferrari uzun zaman sonra kafaya oynayacak bir araçla piste çıktı. Ve Vettel kendi evinde yapılan yarışa favori olarak gitmişti.

Vettel, Pazar günü Japonya’da Hamilton’a karşı şampiyonluğa giden yolda bir darbe daha aldı. Bitime doğru gelirken bir başka mağlubiyet daha.

Ne yanlış gitti? Suçlu kim?

Ferrari strateji anlamında 31 yaşındaki pilotuna yardımcı olmayan bazı hamlelerde bulundu ve suçu üstlendi. Ancak Alman pilotun kendi yaptı hatalar daha da pahalıya patladı.

1Fransa GP – Startın ardından Bottas’a çarptı, ceza aldı

Vettel Paul Ricard pistine gelindiğinde Hamilton’un 1 puan önündeydi. Start verildi ve ilk viraja gelirken Mercedes pilotlarının arkasında olan Alman pilot Valtteri Bottas ile temas yaşadı.

Hamilton iyi bir start almış, Vettel ve Bottas hasarlı bir şekilde gridin gerisine düşmüşlerdi.

Bu temas iki pilotun pit stopların ardından geriye düşmesine neden olmuştu.

Vettel beş saniyeli ceza almış ve yarışı beşinci sırada tamamlamıştı. Hamilton yarış galibiyetiyle birlikte 14 puanlık bir liderliğe ulaşmıştı.

3 Yorum

  1. aracın yeterli miktarda ortalama performansıyla iyi işler yapmak ile aracın bazı zamanlarda tam olarak yeterli olmadığı noktalarda açığı kapatmak adına risk alma durumları aynı kefeye koyulamaz, eşit tutulmaz, direkt etkileşimsiz bir “hata” denilerek yargılanması biraz haksızlıkmış gibi geliyor bana kalırsa. almanya yarışı hariç 🙂

YORUM YAP [Yorumunuz bizim için önemli!]