Onun mirası sonsuza dek devam edecek!

6

Dünyanın hiç bir otomobil markası, Ferrari kadar tutkulu, coşkulu, duygusal, agresif kitleye asla ulaşamadı. Alfa romeo ile başlayan hikaye, Ferrari’nin kendi değerlerini oluşturmasıyla, ardından Fiat ile devam eden, kısaca büyüleyen bir geçmiş. Bu vakitte, üstüne üstlük Alman otomobil güçlerinin egomanyası altında, İkinci Dünya Savaşından etkilenen, akabinde sürekli birden fazla sorunlarla karşılaşan ve çözüme kavuşturan büyük adam Enzo, büyük bir şahsiyet olduğunu kanıtladı. Ferrari’nin tarihinde, hala Enzo’nun hayatı ve başarıları anlaşılamamışken, ambleminin anlamını bilmenin de bir anlamı yok!

Doğum günün kutlu olsun ENZO FERRARI

6 Yorum

 1. Dünya değişti artık ferrari yarışmak için kazanan değil kazanmak için yarışan bi holding oyuncağı. Hoş şimdi enzo o günlü zihniyetle kalsa ferrari kalmazdı. Ama yarışma tutukusunun artması ve dik kafalılığın bu firmadan gitmesi gerek artık.
  İyi ki doğdun enzo sen olmasan mesut özile benzetenler olmayacaktı seni ya da seni takım zannedip marşlar söyleyenler olmayacaktı ardından.

 2. Off The Record.
  Mesut Özil Enzo Ferrarinin kayıp torunudur. Ferrari ailesinin Almanya seyahatinde henüz 3 aylıkken çocukları olmayan Zonguldaklı gurbetçi bir aile tarafından kaçırılıp Türk usullerine göre yetiştirilmiş, bugünlerin en büyük topçularından biri olmuştur. İnanmıyorsan ikisinin fotosunu yanyana koy, öyle konuşalım.

   • Enzo Ferrari gizli Türktür. 1988’de ölmemiştir. 1. Dünya Savaşı’nda “Almanlar kaybetti diye mi biz de kaybettik” diye düşünüp Alman kulüplerinde topçuluğa başlamıştır. Mesut Özil adı ise kod adıdır. Halen daha tasarımlara devam etmektedir ama kendini ifşa etmemek için belli etmemektedir. Yoksa 458, FF, F12 tamamen Enzo’nun tasarımıdır.

 3. Maranello bulvarında dün gibi sevdan
  Derin bir nefes çektik Fiorano’dan
  Bir umudum sensin anlıyor musun
  Hayat yaşanmıyor senle olmadan!
  Ferrari seninle ölmeye geldik
  FERRARİİİİİİİİİİ!
  Gücüne güüüüüç katmaya geldiiiiik
  Araca beygir olmaya geldiiiiik!
  Ferrari seninle MÜHÜRÜ, vurmaya geldiik FERRARİİİİİİİ….

YORUM YAP [Yorumunuz bizim için önemli!]