Geçtiğimiz bölümde Formula 1’in en istenmeyen 10 rekorunun ilk beşini hazırlamıştık. Şimdi karşınızda sonraki beş istenmeyen rekor…

5Puan almadan en çok yarış startı

2010’da, Eski FIA başkanı Max Mosley spora katılacak üç yeni takıma sezonda 50 milyon dolarlık bir bütçe sınırı uygulanacağı sözü vermişti. Bu rakam, tepedeki takımların harcadığının onda biriydi. Sonuç olarak HRT, Virgin ve Lotus (uzun süren bir mahkeme savaşından sonra Caterham olmuştu) Avustralya GP gridindeydiler. Kısa süre içinde sadece kendi aralarında savaşabildikleri ortaya çıktı, geleneksel orta gruba erişmeleri zor görünüyordu. Araçlar ağır ve basitti, gelişim ise neredeyse hiç yapılmadı. Bruno Senna, Pedro de La Rosa, Jarno Trulli ve Lucas di Grassi gibileri takımlardaydı ve ellerindeki çok az ekipman ile çalışabiliyorlardı.

Virgin daha sonra Marussia, sonra Manor Marussia ve sonunda Manor oldu. Jules Bianchi’nin çabaları takıma 2014’te puan getirdi. Caterham puan almadan 55 yarışa çıktı (artı 38 yarış da Lotus adıyla), ancak İspanyol takım HRT, 56 GP yarışına katılmasına rağmen tek bir puan bile alamadı ve rekorun sahibi oldu.

YORUM YAP [Yorumunuz bizim için önemli!]