Pek çok sporcu şansı olduğunda rekorlar elde etme peşinde koşar. Formula 1’de de pilotlar en çok zafer, en çok pole kazanan ve hatta en çok şampiyonluk kazanan pilot olma yolunda mücadele ediyorlar.

Ancak bazı pilotlar istemedikleri halde bazı rekorlara sahip oluyorlar ve bunlar onlar adına utanç verici bir hale geliyor. Formula 1’deki en istenmeyen 10 rekordan ilk beşi karşınızda…

1Zafer kazanmadan en çok yarışa katılma (mevcut sürücüler)

Tamam, gerçek bir yeteneksin, Formula 1’e gelmeden yedi şampiyonluğun oldu. Motorsporlarının zirvesine geldiğinde ilk yılında Williams ile pole aldın. Görünüşe göre ilk podyumun ve hatta ilk zaferin çok yakında olacaktı. Bu performansın ardından bunun olmamasına imkan yoktu… Adın Nico Hülkenberg olmadığı sürece. Alman pilot oldukça yetenekli ve Le Mans 24 Saat’i ilk denemesinde kazandı ve bunu kanıtladı.

Ancak Williams, Force India (iki kez), Sauber ve Renault’da sürerken asla gerçek bir şansı olmadı. Şansa inanırsanız, takım arkadaşlarının büyük kısmı hiç olmazsa bir kez podyuma çıkmıştı. Zavallı Nico ise henüz podyuma çıkamadı. Her kalkışta bu gururlu sürece bir yarış daha ekliyor. Singapur GP’ye kadar Hülkenberg Adrian Sutil’in 128 kalkışı ile aynı rekoru paylaşıyordu, ancak tekrar podyuma çıkamayınca elindeki rekoru giderek geliştiriyor.

1 YORUM

YORUM YAP [Yorumunuz bizim için önemli!]