Bahreyn GP: Kazanan Formula 1 oldu

0

Kazanan Formula 1 oldu… Bu hafta sonu gerek sıralama turları gerek yarış olsun her şeyi ile bize mükemmel bir seyir zevki ve keyif verdi. Geçişler, temaslar, yolda kalanlar ve dramatik bir son…

Leclerc ne olursa olsun harika bir pilot olacak. Ancak biz buz dağının görünmeyen kısmına bakalım. Mercedes gerçekten harika kurgulanmış, doğru anı kollayan müthiş bir takım. Evet Ferrari şanssızdı ama Mercedes turbo hibrit çağıyla birlikte Ferrari’nin bu hafta sonu düştüğü duruma çok nadir düşmüştür.

Her şeyden önce Mercedes dayanıklılığı ön planda tutarak bir araç tasarlıyor. Bunun yanına bir de saf hızı eklediğinde durdurulamaz bir takım haline geliyor. İşte Ferrari de eksik olan bu…

Evet araç çok hızlı ancak dayanıklılık konusunda Mercedes ile boy ölçüşemiyor. Bu hafta Bahreyn’de bunun ceremesini çekti. Gerçekten Ferrari adına dramatik bir son oldu ama biz izleyenler müthiş keyif aldık. Mercedes ve Ferrari düellosunu doyasıya izledik.

Orta sıralardaki çekişmeler yarışa güzellik kattı. En önemlisi gelecekte bu organizasyona damga vuracak yıldızlardan biri olan Leclerc’in neler yapabileceğini gördük.

Kısacası biz kazandık. F1 severler kazandı. Formula 1 kazandı.

YORUM YAP [Yorumunuz bizim için önemli!]