Bugün düzenlenen Avusturya GP ikinci antrenmanlarında lider takımların yaptığı yarış simülasyonlarında elde edilen dereceler aşağıdaki gibi oldu.

Pilotların ortalama dereceleri ise şu şekilde oluştu;

Pazar günü koşulacak yarışın tempoları hakkında fikir veren bu derecelere göz attığımızda, Red Bull’ların Mercedes ve Ferrari temposunu yakalamakta zorlandığı görülüyor.

Ferrari, özellikle de Vettel’in uzun stintlerinde oldukça hızlı ve stabil göründü. Ultra Yumuşaklarla 17 tur boyunca istikrarlı turlar atan Sebastian Vettel, Yumuşak lastiklerle de Pazar günkü yarışta söz sahibi olabileceğini gösterdi.

Öte yandan Hamilton Ultra Yumuşakları tek turda olduğu gibi uzun turlarda da çalıştırmakta zorlanınca pite gelip Yumuşak lastik stinti ile devam etti. Beklendiği gibi Yumuşak lastikle oldukça hızlıydı. Ultra Yumuşaklardaki sorunu muhtemelen Cumartesi günü stratejisini gözden geçirmesine sebep olacak. Sıralamalar ikinci seansta Süper Yumuşaklarla tur atıp, yarışta ultra Yumuşakları kullanmak istemeyebilir.

Bottas ise Ultra Yumuşakları Hamilton’a göre bir nebze daha iyi çalıştırıyor. Bu hafta Hamilton’un önünde olursa şaşırmamak lazım.

Raikkonen tutuk görüntüsünü yarış simülasyonlarında da devam ettirdi. Süper Yumuşak stinti pek iç açıcı değildi.

Tüm bu verilere göre Ferrari’nin Pazar günü yarışa bir tık önde favori gireceğini düşünüyorum. Cumartesi günü Mercedesin sıralamalardaki Ultra Yumuşak performansı çok kritik olacak.

Öte yandan Red Bull ise yarış simülasyonlarında oldukça hayal kırıklığı yaşadı. Sıralamalardaki parti modu yeterince güç katmazsa hasar azaltmayı düşünecekleri bir hafta sonu olabilir.

7 Yorum

YORUM YAP [Yorumunuz bizim için önemli!]