Almanya GP ikinci antrenmanlarında lider takımların yaptığı yarış simülasyonlarında elde edilen dereceler aşağıdaki gibi oldu;

Ortalama dereceler şu şekilde oluştu;
Hava sıcaklığının 31, pist sıcaklığının ise 46 derece olduğu Cuma gününde takımlar özellikle arka lastiklerdeki aşınma ile boğuşmak durumundaydı.

Mercedes ve Ferrari’nin benzer yarış hızında olduğu görülürken Red Bull’un İngiltere’deki düşük temposunun aksine öndeki iki takıma yakın olduğunu gördük.

Ultra Yumuşaklar çabuk aşınıyor. Bu durum sıralamaların 2.seansında takımların Yumuşak ile 3.seansa geçmeyi planlayacaklarının işareti oldu. Red Bull yarış simülasyonlarında Ultra Yumuşak lastiği hiç kullanmadı. Muhtemelen yarışta lider takımlar Ultra Yumuşak ile başlamayacak.

Yumuşak lastiği test eden Raikkonen ve Bottas’ın Orta lastikle turlayan Vettel ve Hamilton’a göre benzer hızda olmaları Orta lastiğin yarışta kullanılacak temel lastik olacağının kanıtı diyebiliriz. Bu arada Ricciardo’nun Yumuşak lastik performansı çok dikkat çekiciydi.

Öte yandan Red Bull’un Hollandalı pilotu Max Verstappen yağ sızıntısı sorunu nedeniyle uzun sürüşler sırasında garajda beklemek zorunda kaldı. Seansın bitmesine 2 dakika kala piste çıkabilen Verstappen, 12 turluk Yumuşak lastikleriyle 1.18.304 ve 1.18.090’lık iki tur tamamlayabildi.

Son olarak bugün ve yarın Hockenheim’da yağmur beklentisi var. Bu durum bütün planları ve güç sıralamasını değiştirecektir. Özellikle Red Bull’un yağmuru sabırsızlıkla beklediğine eminiz.
Haftaya Macaristan GP analizi ile Cuma günü karşınızda olacağız. Bu haftalık küçük gecikmeyi mazur görmeniz dileğiyle, hoşça kalın.

YORUM YAP [Yorumunuz bizim için önemli!]