Coulthard: Schumacher’den kaskını ödünç istedim

0

Michael Schumacher: The Making of a Legend, Formula 1 efsanesinin kartingden megastarlığa yükselişini anlatan bir belgesel ve Alman pilotun kariyerini anlatıyor.

Damon Hill, Sabine Kehm, Flavio Briatore, Luca di Montezemolo, Fernando Alonso, Jean Todt, Ross Brawn ve David Coulthard’ın röportajlarıyla renklenen belgeselde İskoç pilotun yağmurlu Monako’da buğulanmayan kask ihtiyacı ilginç bir hikayeye dönüşmüş.

Coulthard bunun üzerine Michael Schumacher’e giderek onun kasklarından birini ödünç almak istemiş, Alman pilot ise tereddüt etmeden ona ünlü kasklarından birini vermiş. Coulthard yarışta bu kaskı kullandı ve Monte Carlo’daki en ilginç görüntülerden birini oluşturdu.

Ligier pilotu Olivier Panis bol olaylı yarışta sürpriz kazanan olmuştu. Üç aracın bitirdiği kaza festivalinde Coulthard Schumacher’in kaskıyla ikinci bitirdi!

Coulthard anlatıyor: “Isınma turunda göremiyordum, o zamanlar kaskım buğuyu önleyecek çift vizörlülerden değildi ve Michael’a gittim ve bir kask ödünç istedim, bu da yapılacak çok alışılmadık bir şeydi.”

“Tereddüt etmedi, ‘Tamam, sorun yok’ dedi ve o yarışta ikinci bitirdi, ondan kaskın bende kalmasını rica ettim ve Ron Dennis’in kask tedarikçisine giderek kaskı çoktan istemiş olduğu ortaya çıktı.”

“Sonunda Ron için bir replika yapılmasına karar verdik ve Ron’a İskoçya’daki müzemdeki kaskın orijinal olduğunu, ondakinin replika olduğunu söyledim!”

YORUM YAP [Yorumunuz bizim için önemli!]