Vettel’in 2 yarış önce 4. şampiyonluğunu ilan ettiği, Felipe beybi’nin Ferraride sondan ikinci, Auisse Mark’ın kariyerinin sondan ikinci yarışında Vettel’in galibiyetlerinden sıkılan ve yatında birasını yudumlamak için belim ağırıyo diye erkenden tüyen Kimi Reis’in yerine uçamayan Fin Heikki yarışacaktı.

Startta Kirli Taraftan Kalkanlar Kaybediyor

Sıralamalarda şasi değiştiren Hamilton’ı ve Alonso’yu geçen Hulkenberg kendini kirli tarafta, 4. sırada bulunca attığı tur boşa gitmiş oldu. Harika bir start ile hem Hamilton’a hem de Grosjean’a geçilen Webber startta yer kaybetme başarısını tekrarladı. Alonso ise Perez’e geçildi. Ben zaten Kimi yok diye geldiydim, kaybetmekten korksaydık Caterham’da yarışmazdık diyen Heikki ise gelene geç dedi.

Maldonado iş başında!

Maldonado Williams’taki sondan ikinci yarışında nasıl başladıysak öyle bitirelim diyip Sutil’e çarpınca. SLS AMG piste çıktı.

Çoğunluğun tek pitle bitirdiği yarışta kayda değer tek aksiyon, Bottas’ın Gutierrez’i ilk sektördeki üst üste hızlı virajların olduğu kısımda geçmesiydi. Bunun dışında uyku sıkıntısı çekenler için son derece verimli bir yarış oldu. Demek ki Pirelli dayanıklı lastik yapınca herkes tek pit ile finişe geliyormuş.

4 Yorum

  1. Uykucu yarışın kısa ve öz anlatımı 😀 Eline sağlık.

    Demek ki Williams pilotları olmasaymış aksiyon göremeyecekmişiz.

    PS. Bu arada bu yarışları haftada 2 tane olacak şekilde yapabilirsin. Perşembe/Pazar (veya Pazartesi) uygun olabilir. Videolarda deneyerek gördük, çok çok yapınca insanlar sıkılıyor. Tadımlık vermek gerekiyor.

YORUM YAP [Yorumunuz bizim için önemli!]