2018 Macaristan GP 2. Antrenman Yarış Simulasyonları Raporu

1

Macaristan GP ikinci antrenmanlarında lider takımların attığı hızlı turlarda gerçekleşen sektör dereceleri ve en hızlı turlar aşağıdaki gibi oldu.

Yüksek hızlarda Ferrari ve Mercedes’in gerisinde kalan Red Bull araç karakteristiğine uygun 2.sektörde oldukça iyi görünüyor. Ancak Ferrari’nin Raikkonen ile 3.sektörde mor yakması yarın bir sürpriz olmazsa Ferrari polü görebileceğimizi gösterdi diyebiliriz.

Yapılan hızlı turlar sonrası takımlar yarış simulasyonunda aşağıdaki dereceleri yaptılar. (Trafik ya da başka nedenlerle yavaş kalan turlar turuncu ile belirtilmiş ve ortalamaya dahil edilmemiştir.)

Ortalama yarış simulasyonu dereceleri ise şöyle oluştu.

Pist sıcaklığının 60 dereceyi bulduğu antrenmanda özellikle ultra softların çabuk aşındığını gördük. Özellikle Mercedes’in bu konuda zorlandığını söyleyebiliriz.
Ultra softlarda Red Bull’un bir nebze daha hızlı olduğunu gördük. Bunun nedeni biraz daha yeni lastiklerle stinte başlamaları olabilir. Genel anlamda yakın dereceler izledik.
Pilotlar ikinci stinti ise Raikkonen haricinde yumuşak lastikle yaptılar. Vettel’in biraz daha hızlı olduğunu gördük. Mercedes ve Red Bull da Ferrari’ye yakın göründü. Raikkonen’in medium stintindeki temposu yarışta medium lastiğin pek tercih edilmeyeceğini gösterdi.

Yarış simulasyonları ve atılan hızlı turlar Ferrari’nin bu hafta sonu bir adım önde olduğunu gösteriyor. Ancak Red Bull ve Mercedes Ferrari’ye çok çok yakınlar ve en ufak bir hatada devrede olacaklardır.

1 YORUM

YORUM YAP [Yorumunuz bizim için önemli!]