Son Sektör: Biz Kimiz, Ne Yapıyoruz?

9

Son Sektör, motor sporu odaklı iki köklü yerli sitenin kapanmasıyla oluşan boşluğu doldurma amacını güden bir site değildir.

Haber içeriklerinin altında yorumcuların birbirine hakaret etmesine izin verecek bir site asla değildir!

Son Sektör, takımların medya partnerlikleri gibi kolayca dahil olunan haber kaynaklarını ulaşılması zor gösteren bir site değildir.

Hit-Kalite yol ayrımında ilkine yönelip tıklama alma peşinde koşan ve ucuz başlıklar atan bir site asla değildir!

Nedir?

Son Sektör, Türk motor sporu takipçilerinin uzun süre önce kaybettiği, düzeyli ve bilgi/fikir içeren, kımıl zararlılarının ellerine düşmemiş tartışma ve buluşma platformu olmayı hedefler. Zamanı kısıtlı olan değerli takipçilerin dikkatlerini dağıtmamaya özen gösterir.

Magazin basitliklerine prim vermeyip, farklı bakış açıları ve göz açtıran fikirleri öne çıkarmak ister.

Son Sektör, Temmuz 2016’da kurulan, www.sonsektor.com adresinden ulaşılabilen ve olan biteni sosyal medya hesapları aracılığıyla haber eden oluşumdur.

Nasıl?

Son Sektör günün sadece önemli haberlerini manşetine taşımayı yeğler, gereksiz içerikler ve daha da önemlisi gereksiz yorumlardan kaçınır. Herkes yazdığı yorumun öncelikle site kalitesine uygun olmasından, özellikle de fikir veya bilgi içermesinden sorumludur.

Öte yandan, üstteki şartları sağlamak kaydıyla Son Sektör, ciddiyete önem veren bir oluşum değildir. Herkes serbestçe saçmalayabilir ve eğlenebilir.

Kimiz?

TRF1.net’in yazar ve yorumcu kadrosundan xtrabit racing (Günay) ve Soner Küpücü’nün gece AVM’lerde oturup tost yerken birbirlerine TRF1 sonrasında kendilerine ne kadar daral geldiğini ve afakanların bastığını anlatmalarıyla filizlenen, yan masada takılan ve aynı dertlerden muzdarip olan M1CHAEL ve Murnout (Hasan)’ın da dahil olmasıyla temeli atılan bir topluluğuz.

Biz derken kurucu, yazar ve yöneticilerden bahsetmiyoruz. Bizim için ‘BİZ’, üyelerimizden oluşan bir topluluğu işaret eder. Yönetici ve yazarlarımız, Son Sektör sakinleri olarak görev verdiğimiz, yazı kilitlediğimiz üyelerimizden fazlası değildir.

Neler var?

Son Sektör hayatına altı temel içerik ile başlamıştır ve sürekli daha kaliteliyi aramak amacıyla şekillendirerek zamanla yeni içerikler eklemeyi planlamaktadır.

Haberler, Formula 1 dünyasının sürekli ürettiği ve genellikle ‘haber olması için’ yapılan olayların arasından, gerçekten haber değeri taşıyan ve Son Sektörler’i ilgilendirecek olanların seçilerek hazırlanmış haberlerden oluşur.

Yarış Geyiği, yarış izleyen kafadarların o esnada yaptıkları yorumlar ve dikkat ettikleri detayları içeren dialoglardan oluşur. Uyaralım; ipin ucu fazlasıyla kaçabilir ve olmadık şeylerle karşılaşılabilinir!

Köşe Yazıları, beynine ve kalemine, gerektiğinde çevirisine güvenen yazarların kendilerine dert olan konulara özgürce değindikleri ve hiçbir temel kalıba uyması beklenmeyen özgün veya çeviri içeriklerden oluşur. Burası herkese açık bir kürsüdür ve göz açtıran fikirleri öne çıkarmayı, gerçeklere ya da tam aksine hayallere dikkat çekmeyi amaçlar.

Garaj, otomobil ve motosiklet üzerine bilgilendirici içeriklerin bulunduğu, model incelemeleri ve mantıklı-mantıksız karşılaştırmaların yer aldığı safi bilgi içerikli kategoridir. İçinizdeki petrol kafayı doyurabileceğiniz, damarlarınızdaki kanı şenlendiren içeriklerle dolmak istemektedir.

Filmola 1, F1 kişisi kariyerlerinden veya fotoğraflarından türetilen eğlenceli senaryoların yazıldığı ve eğlence amacı güden içerikleri barındırır. Burada zaman-mekân-imkân sınırı yoktur, bazıları gerçek hikayelere dayansa da, karakterlerin kendi hareketlerine ışık tutsa da, tekerleklerinin yere basmasına gerek yoktur.

Geçmişe Dönüş, belki de en klasik içeriklere sahip olan kategori. Geçmişe damgasını vurmuş olaylar ve yarışları temel alır, en ince ayrıntısına kadar anlatarak gözleri yaşartamasa bile hafızaları tazelemeyi ve ânı anmayı hedefler.

Yarışıyoruz, Son Sektör ailesinin ekran arkası pist üstü macera videolarına yer veren, solo veya grup sürüşleriyle goygoy yapılan ve/veya ilginç bilgiler veren kategoridir. Arkanıza yaslanıp izlemeniz için hazırlanmışlardır.

Buraya kadar geldiyseniz tanışmışız demektir, hoş geldiniz. Ayrıntılı Hakkımızda bölümünü ve Yorum Kurallarını okuyarak rahat edeceğiniz bir yere geçebilirsiniz, çaylarınız birazdan gelecek…

9 Yorum

 1. Tekrar tekrar herkese hayırlı olsun..
  Belki de Mclaren ve Honda’nın ihtiyacı olan yenilik, ihtiyacı olan değişim budur.
  Belki sitede eskileri gören Ferrari yönetimi, eski şanlı dönemlerdeki elemanları toplamaya çalışır.
  Belki Redbull nostalji içinde kaybolup, sidepodlara Rambo yazdırır. (şalu)
  Belki Formula 1 eskisi kadar güzel olur.

 2. Mevcut iki sitenin birleșmesinden sonra bașta sevindim hatta en bașta güzelde gidiyorlardı fakat trf1.net’in samimi ortamı bir türlü sağlanamadı.Haliyle o ortamı fazlasıyla özledim.

  Umarım burada ona benzer bir ortam olușur çünkü biz eski trf1’cilerin buna ihtiyacı var.
  Sonsektor.com hayırlı uğurlu olsun. 🙂

 3. Bence gayet güzel yaklaşımlarla oluşturulmuş ve allahın izniyle ciddi anlamda yürüyecek bir site olmuş. Ciddi anlamda bir aile ortamı barındırıyor bu site zaten şahsen benide buraya çeken en büyük şey bu Sizin gibi iyi insanlar hep varolmalı Kâr amacı gütmeyen kuruluş olarak hepinizi yürekten selamlıyorum. Başarılarınızın devamı gelir inşallah ??

 4. Biz de biz-siz yok 🙂 Biz de “BİZ” ene-ben!lik içermeyen bize gelenin, bizden olanın lafzı kelimatındandır. 🙂
  Biz, bize geleni biz sayarız. Biz, Size burayı gördüğünüze göre gelmişiz sayarız.
  Hani Biz’i siz’ler var ettiniz derler hem öyle hem yok öyle değil 🙂 Bazen laf-ı güzaf da neşe vardır işte öyle hem de yok öyle değil… 🙂
  Takılın işte… Herkeşe benden çay..

YORUM YAP [ Yorumunuz bizim için önemli! ]