Yarışçılar Vettel’in cezasına tepki gösteriyor

0

Kanada GP’de hakemlerin Sebastian Vettel’e ceza vermesinin tartışması sürüyor.

Tartışmalı karar yarış galibiyetini etkilerken, taraftarlar duygularını sert bir şekilde ortaya koymuştu.

Yarışçılar da kendi fikirlerine sahip ve deneyimleri olayı anlama konusunda oldukça değerli.

Sürücüler şaşırtıcı olmayan şekilde Montreal’de hatalı olanın sürücüler olmadığını söylüyor.

Nigel Mansell: “Çok çok utandırıcı. Bu yarışı izlemenin hiç heyecanı yok, iki şampiyon harika sürüyor, yanlış bir sonuçla bitecek.”

Mario Andretti: “Bence hakemlerin görevi açıkça güvenli olmayan hareketleri cezalandırmak, sert yarış sonucu olan masum hataları değil. Kanada’da olan şeyler büyük sporumuzda kabul edilemez.”

Damon Hill: “Kişisel görüşüm onun daha fazla yer bırakabileceğiydi, ancak ceza yüzünden harika son turları kaybettik. Onların devam etmelerini sağlamak için yeterli şartlar vardı. Dijon’u hatırlayın!”

Mark Webber: “Hakemlerden herhangi biri F1’de önlerde yarıştı mı? Yarışı izlemedim, şimdi olayı gördüm. Akıl dışı bir ceza.”

Alex Wurz: “Vettel’in piste geri dönüşü hakkındaki gözlemim: Kaskı direksiyon düzeltmesi yaptıktan hemen sonra aynaya yöneldi! O kadar uzağa kayması fizik kuralı. Cadde pistlerinde Lewis için bir yer olamazdı. Yarışmalarına izin verin olayına ne oldu? Lafta mıydı? Evet! Ceza? Bence değil.”

Allan McNish: “Vettel’in geri katılırken işleri daha farklı yapabileceği konusunda çok emin değilim. Sahip olduğu momentum ile her zaman aynı yere giderdi. Vettel için ağır bir karar.”

NASCAR şampiyonu Jimmie Johnson: “NASCAR’da hakemler olmadığı için memnunum.”

YORUM YAP [Yorumunuz bizim için önemli!]