Wolff ve Mercedes 2017’deki mücadeleye hazır

0

Yılbaşı tatili öncesi konuşan Mercedes patronu Toto Wolff : “Değişen kuralların üstesinden geleceğiz ve yeni sürücümüz ile birlikte kendimize daha zorlu ve yüksek hedefler koyacağız.”

V8 motorlardan V6 motorla geçip yarışılan 3 yılda da Mercedes Nico-Lewis ikilisiyle 6 şampiyonluk kazanmıştı ancak 2016 sezonunun sona ermesinden 5 gün sonra Rosberg’ten gelen emeklilik kararı Alman takımı oldukça etkiledi. Takım ayrıca sene sonunda anlaşması biten Paddy Lowe ile de yollarını ayırdı. Paddy Lowe’un ise Williams’a geçeceği söylentiler arasında.

Wolff’e göre ise Mercedes beklenmedik olaylar ile birlikte yeni virajlar dönüyor ve yoluna daha güçlü şekilde devam ediyorlar. Ayrıca Wolff : “Bütün spot ışıkları bizim üzerimize toplanmışken yaptığımız açıklamalardaki kelimeleri mikroskopla inceliyormuşçasına titizlikle seçiyoruz. Şuan içinde bulunduğumuz durum için yeterince konuştu. Bu periyotta sakin olmalı ve dikkatlice reaksiyon göstermeliyiz.”

2017 yılının değişen kurallar ile birlikte oldukça zorlu bir mücadele olacağını söyleyen Mercedes, bu mücadelenin takımın karakterini, kapasitesini ve direncini ölçeceğini düşünüyor.

YORUM YAP [Yorumunuz bizim için önemli!]