Wolff: Pilotları yönetmek çok zor

0

Mercedes’ten Toto Wolff 2016 sezonu domine etmelerine rağmen pilotları arasındaki mücadeleyi kontrol etmenin kolay olmadığını söyledi.

“Sezonun ilk yarısını olumlu görüyorum, çünkü neredeyse tüm yarışları kazanmayı bekliyorduk. Ancak takım içi tartışma ve rekabeti kontrol etmek çok kolay olmuyor.”

“Bu durumun eşit davrandığımız iki tane yıldız pilota sahip olmamız nedeniyle olduğunu biliyoruz. Ancak bu olaylar çok fazla zamanımızı alıyor ve uzun vadede bazı etkileri olabilir.”

“Olumlu yönden bakarsak; her yarışta olmadığı sürece olanlar bu seneki şampiyonada bazı hikayelerin olmasını sağladı. Ancak bu konuda hislerim açık; Bunların olmasını ve manşetlere çıkmasını engellemek ve sadece yarışları kazanmak isterim. Ancak eğlence sektöründeyiz.”

“Takım arkadaşları sürekli gridin ilk çizgisindeyse, yarışlar ve şampiyonluklar kazanılıyorsa aralarında sıkıntı her zaman olacaktır. Önümüzdeki tamamen farklı olabilir. 4 veya 6 sürücü galibiyet mücadelesi verebilir. Sürekli iki pilotunuzun sorun yaşaması basit bir sorun olabilir, ancak bazen yorucu oluyor.”

“Rekabetçi araçla şampiyonluk mücadelesi veriyoruz. Aslında kontrol etmekte zorlandığım durumdan dolayı oldukça gururluyum. İki pilot sürekli birbirlerini yeni seviyelere itiyor ve aracı hızlandırıyorlar.”

YORUM YAP [Yorumunuz bizim için önemli!]