Wolff: Korkmuyoruz, ancak gözümüz Ferrari ve Red Bull’un üzerinde

1

Mercedes takım patronu Toto Wolff, takımının peş peşe beşinci dublesini “yedi yıldaki en güçlü başlangıçlarımızdan biri” olarak tanımlıyor ve takımının Ferrari veya Red Bull’un olası yükselişinden korkmadığını söylüyor.

Alman üretici İspanya GP’de aldığı dublenin ardından sezon başındaki en çok duble ile tarih yazmaya devam ediyor.

“Hiçbir korkum yok. İki takım da [Ferrari ve Red Bull] yükselmek için doğru kaynaklara ve araçlara sahip ve kolayca sıçrayabilirler. Barselona hafta sonunda muhtemelen yedi yıldaki en güçlü başlangıcımızı gördük, ancak haberlerle birlikte savrulup gidiyoruz.”

“Eğer Ferrari Monako’da güçlü bir hafta sonu geçirirse herkes bunun Mercedes’i durduracağını ve bunun bu yılki Mercedes baskınlığının sonu olacağını yazacak.”

Wolff, Mercedes’in 2019 araç konseptinin Ferrari’ninkine göre daha iyi olduğuna inanırken, asıl farkın sürekli gelişim zorlamasından kaynaklandığını söylüyor.

“Kış testlerinde kimin önde olduğuna bakarsanız, bugün önde olanın tamamen farklı olduğunu görürsünüz. Orta gruptaki savaşlarda bile bunu görebilirsiniz. İki farklı aerodinamik konsept var ve belki bunda bir gerçeklik olsa da, Formula 1’de asla tek bir soru ve cevap yoktur.”

“İyi ve kötü performansı ayırabilecek bir mucize yok. Bence her şey aracı geliştirmekle, gelişim oranını yüksek tutmakla ilgili ve biz de hafta sonundan hafta sonuna kadar fabrikada performans eklemeye devam ediyoruz, bu da donanımdan yazılıma, aracı ve lastikleri anlamaya kadar uzanıyor.”

1 YORUM

  1. Bu saatten sonra neden korksunlar ki? Ferrari sonraki yarışlarda bir anda daha iyi olmaya başlasa bile ellerinde gelişmek ve yakalamak için yeterince fark var. Red Bull gelişebilir mi? Elbette gelişecek, ancak öndekileri yakalayabilecek duruma ulaşabileceklerini sanmıyorum.

YORUM YAP [Yorumunuz bizim için önemli!]