Wolff: Helmut Marko hayal görmeye devam ediyor

1

Mercedes’ten Toto Wolff, Dr. Helmut Marko’nun Pirelli’nin Barselona’ya getirdiği lastikleri Mercedes’in istemesine bağladığı söylemlerine karşılık verdi.

Marko şöyle konuşmuştu: “Bir takım ve üreticiyseniz bunu yapabilirsiniz. Biz ise enerji içecekleri üretiyoruz ve elbette bir binek otomobil üreticisine kıyasla çok fazla etkimiz olamıyor.”

Wolff ise bu söylemleri reddetti: “Bu, doktorun hayal gördüğü ilk sefer değil.”

“Kış testlerinde Red Bull’da bile soyulma sorunu yaşandı. Arka lastikler bir volkanik alan gibi görünüyordu. Pirelli de bunları geliştirdi. Lastikler patlasaydı bu hiç de iyi olmazdı.”

Wolff Red Bull’un gelişmek için kendi takımına odaklanması gerektiğini söyledi.

“Bence kötü bir hafta sonu geçirip zayıf olduğunuzda şikayet ediliyor. Biz her şeyden önce kendi sorunlarımız için kendimize bakıyoruz.”

1 YORUM

 1. Marko’nun her dediğine kulak asmasamda diyosa doğrudur. Konuşmasında açık bir şekidle Mercedes’e avantaj sağlandığını ima etti. Lastik canavarı Merco, bir anda en iyi şekilde kullanmaya başladı. Bu bir tesadüfmüdür ? Ben bi oyunlar döndüğünden şüphem yok neyse oldu bitti.

  “Bence kötü bir hafta sonu geçirip zayıf olduğunuzda şikayet ediliyor. Biz her şeyden önce kendi sorunlarımız için kendimize bakıyoruz.”

  Tabi bunlarda bir ironi. Her yarış yediremednz bunları sıralayıp durdunuz. Bravo 🙂

  Supposedly illegal floor in China- Proven wrong
  Blowing the rear wing by using the additional paddle on the steering wheel – proven wrong
  Oil consumption apparently above the limit – proven wrong
  Battery rumors – FIA got reports on how battery is stored etc and once again proven wrong

YORUM YAP [Yorumunuz bizim için önemli!]