Wolff: Hamilton’a emir vermemiz yanlıştı

15

Toto Wolff Abu Dhabi GP’de pilotları ile olan iletişimi farklı şekilde yürütmeleri gerektiğini düşünüyor.

“Olay meydana geldiği an kararlar alırsanız, bunları yanlış şeyler yaparsınız. Bize göre diğer yarışlarla aynı puanı kazandıran bir yarştı, ancak pilotlar için bu çok daha fazlası demek.”

“Abu Dhabi’de farklı şekilde iletişim kurmalıydık ve istedikleri gibi yarışmalarına izin vermeliydik.”

Mercedes Hamilton’a konu ile ilgili bir ceza vermeyecek.

15 Yorum

 1. Orası şişti, buradan devam ediyorum.

  Geçenki 2017 yazısında da değinmiştim, 2017 araçları Vettel’in ustalaştığı egzoz üflemeli araçlara benzeyecek. Belki seneye daha iyi olabilir. Raikkonen’e sıralamada geçilmek normal değil çünkü.

  • Raiye geçilme olayını ben araç ayarlarına bağlıyorum. Rai istediği ayarları tutturup aracın ayarlarıyla fazla agresifleştirmiyor neredeyse aynı kılıyor. Çoğu zamanda aynısını yaptığını düşünüyorum. Ama Vettelin dilinde tüy bitti agresif ayar yaptıkları durumla alakalı. Sürekli maximumu arıyor. Bu tabii onu başka yerlere itti. Bir başka sebebte sezonun Ferrariler için çoktan kopmuş olması olabilir.

    • Abi Hamiltonda,Vettel tipinde bir sürücü. Ama herkes Hamiltonu öne çıkarıyor. Gördük debraj muhabbetlerinde bariz geride kaldı.Demekki neymiş bu pilotlar ayarları tutturamadımı olmuyor yani. Ben heryerde söylerim,Alonso bu iki pilota nazaran daha komple pilot. Hem kötü araçta hem iyi araçta. Kötü araçta yenebilir,iyi araçta yeneceğini düşünmüyorum. Mercedes alırsa Alonsoyu gayet net görürüz 🙂

 2. t…. mi geçiyor bu. Hamiltonu yerden yere vuran sen değilmiydin. Hamiltonun hile yaparak kazanmaya çalıştığını açık açık söylemedimi.

  Şimdi Loweu ikinci plana atmis oldu. Buda ayrilacağinin resmi. Insalah bilerek kotu arac tasarlarda vasat performans gosterir.

       • Vettelin sorunsuz araçta performansı küçümsenmez diye düşünüyorum. Alonsoyu 10 yıldır en iyi araçta hiç görmedik. Belki bir şans verilirse kendini gösterir uyumuda iyi olur diye umuyorum 🙂

        • Vettel konusunda şüphelerim var. Kötü değil, ancak Rosberg’den daha iyi olup olmadığı konusunda emin değilim. Asıl Vettel’in Mercedes ile bir ön anlaşma yapması olası.

        • Vettel konusunda aynı şüpheleri banada hissettirdi. Ama şöyle düşünelim,aracın süspansiyon geometrisi bozuk. Lastik ısıtamıyor,yol tutuşu bulamıyor. Bir kaç yarıştır Vettel Soft lastikte bildiğin uçuşa geçmişti.SS ile attığı q3 turu SS’den bile düşüktü. Sana sayabileceğim bir çok sebep var böyle. İşte bunlar benim o hislerimi düşürüyor.

         Bence Rosbergle karşılaştırılmayacak kadar iyi bir pilot .Pilotajı ile belli ediyor. Bunu araç kamerasıyla izlediğin zaman gözüküyor.. O kerblere saldırıp zaman kazanmaya çalışması vesaire. Bir örnekte vereyim Vettelin 3 den fazla farklı kullandığı çizgi vardiki son yarış kimse farketmedi mesela. Ben Rosbergde görmedim böyle ekstra şeyler. O kadarda değil diyorum 🙂

         He birde bi video izledim,Mercedes aracı o kadar iyiki abu dhabide 18.virajdı galiba sondan 2 ya da 3 tam gaza yakın geçiyor. Ferrariler ise fren yapıyor :)) 🙂

YORUM YAP [Yorumunuz bizim için önemli!]