Wolff : Hamilton Wehrlein ikilisi patlayıcı olurdu

1

Mercedes’te Rosberg’in boşalan koltuğunu doldurma çalışmaları devam ediyor. Seçeneklerde ise sadece 2 pilot kalmış gibi görünüyor. Genç Alman Pascal Wehrlein and Valtteri Bottas.

Kolner Expreess’e konuşan Mercedes patronu Toto Wolff : “Hamilton ve Wehrlein ikilisi patlayıcı bir karışım olurdu. 2007’de Hamilton-Alonso olayında McLaren’in başına gelen şeylerin bizim de başımıza gelmesini istemiyorum ve buna izin vermeyeceğim.”

Her ne kadar Wehrlein’in ilk seçenek olmadığı bilinse de Wolff kapıyı tamamen kapatmıyor. “Yılbaşı için bir hediye isteyecek olsaydım Wehrlein için 1 veya 2 yıllık orta sıra takımında koltuk isterdim. Belki de tıpkı Nico’nun yaptığı gibi cesur bir karar almalıyız, bilemiyorum.”

Hamilton’a yeni pilot sorulduğunda ise : “İstedikleri herhangi bir sürücüyü koyabilirler. Sebastian’ı, Fernando’yu veya gerçekten her kimi isterlerse getirebilirler. Çaylak sezonumda Fernando ile yarıştım ve onu yendim. Bu yüzden kim olacağı önemli değil.”

Mercedes’in yeni pilot için Bottas’a teklif götürdüğü biliniyor. Williams ise çaylak Stroll’un yanında tecrübeli bir pilot istiyor. Çıkan son haberlere göre ise Williams Massa’yı ikna etti ve Bottas’ı serbest bırakıyor. Muhtemelen önümüzdeki yıl Bottas-Hamilton ikilisini Mercedes’te izleyeceğiz.

1 YORUM

YORUM YAP [Yorumunuz bizim için önemli!]