Wolff: Bottas’ın zihinsel düşüşü otomatik oldu

3

Toto Wolff’e göre Valtteri Bottas’ın ‘zihinsel anlamda düşüşe geçmesinin’ ardından Mercedes’in Lewis Hamilton’a Formula 1 pilotlar şampiyonasında karar verdiği söyledi.

Bottas Japonya’da Hamilton’un temposuna ulaşmakta zorlandığı görüldü. Fakat Sochi’de Bottas iyi bir tempoya sahipti ve takım tarafından galibiyet elinden alınmıştı.

Wolff Bottas’ın kendine güven açısından sorun yaşayacağını düşünmediğini söyledi, ancak Fin pilotun destekçi rolüne bürünmesinin ardından bu düşüşün daha çok etkisi olabileceğini söyledi.

Toto Bottas’ın Japonya performansıyla ilgili olarak: “Bir yarış pilotuna yarışları ve şampiyonayı kazanmak için piste çıktıklarını hatırlatmamız gerekiyor.” dedi.

“Eğer bunu elinden alırsanız, otomatik olarak zihinsel düşüşe sebep olur.”

“Ona (Bottas) göre böyle bir düşüş olmadı. Fakat inanıyorum ki ufak bir parça bile olsa etkilendi.”

“Harika bir takım oyuncusu ve kesinlikle ondan daha fazlasını yapmasını bekleyemeyiz.”

3 Yorum

 1. Alakası yokta söyleyemiyor tabi rezil bir durum ortaya koyacak. Bu olaylar daha önce dediğimiz gibi geçmişten farklı.. insan karakteri farklı tabi de bu tip gençler geçmiştekiler gibi şöyle böyle yapıyorlar dahi diyemeyecekler. Yarışta rezil etme fırsatları zaten olmayacak çünkü masabaşında bu görevi kabul ediyorlar.
  Beklenti matematiksel garantiden sonra bu yancı arkadaşları markaların tazyiklemesi ancak bu dahi olmayabilir hazır olun bunlara.
  Bu sorun yeni değil ancak bu seviyesi yavaş yavaş geldi. İsmi, cismini ispatlamadıkça pilot denilen şeyin hiçbir önemi olmayacak artık klasik manada sürücü dahi olmayacak bu tabi farkledildikçe çirkinlik olarak ifade edilecek.
  Günün güya stratejik gerekleri neyi gerektirdiğine inanıyorlarsa karşı koyan olmadıkça onu yaparlar. Yarın aynı tartışmalar Scuderia için de olacak. Bu yolu doğru görüyorlar. Diğer hepsi yapar mı bilmem genelliği pek yok bunun…
  Bozulan tek şey paralı pilotlar, koltuk satın almalar değildi birleşip ses çıkarmadıkları gibi buna da ses çıkaramayacaklar diğer türlü birçok meziyetli insanın kariyer hayali silinip gittiği gibi bu şekilde de silinecek. Ne ekersen onu biçersin. Biz birşey yapamayızlarla doluşurlarsa oraya bunları çekecekler derdi de bana düşmez doğrusu. 🙂
  Hani kaybolan, zamana yenilen meslekler felan diyorlar ya.. yada zanaat kolları. İşte yarış pilotluğunu da bunlardan biri sayabilirsiniz artık yani eskiye özleme devam. 🙂
  Bugün son meslek sevici insanları görüyorsunuz.:)
  Birşey daha genelliği olmasa da sim oynamak yada sim pilotluğu da özel ilgi alanı, meziyet göstergesiydi hani o biçim para ödüllü siber finalleriyle o hobinin de içini boşalttılar. İleride daha da rezil olacak düzgünleri ayırmakta güçlük çekilecek.

 2. Daha fazlasını yapıcak bi yeteneği yok zaten varsada engel olurlar zaten zihinsel düşüşünede takım olarak siz sebep oldunuz zaten napıcakdı her önünü kestiğiniz yarıştan sonra yükseliceğinimi beklediniz adamın

 3. Sen Almanya’da yolunu keser, ardından çok iyi bir ‘wingman’ dersen özgüvenini kaybeder. Ha Bottas’ta buna izin verirse bu duruma el vermiş olur, boşuna ağlamasın. Bu durumda Mercedes %49 suçluysa kalan 51 Bottas’ta.

YORUM YAP [Yorumunuz bizim için önemli!]