Wolff 2019 aero kurallarının geçişleri etkileyeceğinden şüpheli

0

Mercedes’ten Toto Wolff, önümüzdeki yılın aero güncellemelerinin geçişleri çok fazla etkilemeyeceğinden endişe ediyor.

Önümüzdeki yılın kurallarında çok daha basit ön kanat, basitleştirilmiş ön fren kanalları ve daha geniş ve derin bir arka kanat yer alıyor.

Bu değişikliklerin temel amacı öndeki aracın arkaya gönderdiği kirli havayı azaltmak ve böylece arkadan takip eden aracın kirli hava nedeniyle kaybettiği yere basma kuvvetini azaltmak.

Takımlar 2019 kuralları için sıkı bir şekilde çalışıyorlar, ancak Wolff kendi mühendislerin yine bir miktar kirli hava yaratabildiğini söyledi.

“Şu an araçların takip etmeleri çok zor. Çok yaklaşamıyorsunuz, yere basma kaybediyorsunuz ve lastik tutunma kaybediyor. Bu yüzden geçişler de gerçekten kötü oluyor.”

“Daha az aerodinamiye sahip bazı çaylak serilere baktığınızda, örneğin F2, orada bazı harika geçişler oluyor. Yakın kalabiliyorlar.”

“Bu yüzden hedef biraz aero azaltmak ve hava akımını aracın çevresinden göndermemekti, bu olunca aracınızın arkasında büyük bir delik oluşturuyorsunuz, bu kötü. Havayı aracın üzerinden göndermelisiniz.”

“Ancak tüm takımlardaki 2000 aerodinamist bir savaş veriyor ve bence biz havayı tekrar aracın çevresinden gönderecek çözümler bulduk. Çok fazla şeyi değiştirmeyecek.”

YORUM YAP [Yorumunuz bizim için önemli!]