Williams: Pembe bir Mercedes’e sahip olmayışımız zayıflığımızın sebebi değil

0

Claire Williams Formula 1 padoğunda dolaşan rakip takımların birbirlerini kopyalamasıyla ilgili olarak konuştu.

Dallara tarafından koordine edilen Haas’ın F1 gridine adım atmasıyla beraber Ferrari ile olan yakınlığı padok tarafından sorgulanır bir şekildeydi. 2020 testlerinde ise Racing Point takımının Mercedes’in 2019 yılında şampiyonluklar kazanan aracının pembe bir hali olduğu düşünülmekte.

“Bence kurallar dahilinde çalışıyorlar, bunu yapma hakları var bu onların seçimi. Bize göre farklı bir ayara sahipler. Takım olarak kendi üretim ve operasyon departmanımıza sahibiz ve biliyorsunuz bunu değiştirmeye niyetim yok.”

“Bu kapasiteye, bant genişliğine sahip değiller. Bu nedenle iş anlamında bu onlar için mantıklı. Hepimiz farklı iş yapısına sahibiz ve pit alanında hepsi (kendi takımları) için çalışıyor ve bu seçimleri kendiniz yapıyorsunuz.”

“Geçtiğimiz yıllarda iş yapımıza bağlı olarak başarılı zamanlar geçirdik. 2014’ten 2017’ye kadar olan süreçte oldukça başarılıydık. İyi olamamızın sebebi pembe bir Mercedes’e sahip olmamamız değil.”

Williams F1’e getirilecek olan harcama kısıtlamasının takımlar arasında olan farkı azaltacağını ve düşük bütçeli takımların fazla harcamasını engelleyeceğini söyledi.

“Bence takımlar için sürdürülebilir bir spor oluşturmalıyız. F1’in son zamanlarda özellikle finansal model anlamında yaptığı çalışmalar o kadar önemli ki bizim gibi sürdürülebilir ve istikrarlı bir yapı oluşturmak takımların sporda kalmasını sağlayacak ve kendilerini geliştirmelerine şans tanıyacaktır.”

“Mevcut durumdan ötürü memnun değiliz.”

YORUM YAP [Yorumunuz bizim için önemli!]