Williams: Button bizim için çok çekici

8

Williams takım patroniçesi Claire Williams, Jenson Button’ın takımları için çok çekici bir seçenek olduğunu söyledi. Button’ın adı gelecek sene için Williams ile anılıyor ancak Button henüz McLaren’daki geleceğini öğrenmiş değil.

Williams’ın mevcut pilotları anlaşması sezon sonunda bitiyor ve takım yeni seçenekleri değerlendiriyor. Button Williams’a gelirse, 20 yıl önce spora girdiği takıma geri dönmüş olacak.

Claire Williams: “Button’ın Williams’a dönmesi sevimli olur. Bu harika bir hikaye. O çok yetenekli ve ticari olarak da çok çekici. Sürüş konusunda da çok zeki bir pilot ve onu değerlendiriyoruz.”

“Silverstone’a pistte büyük sahneye çıktığımda Tony Jardine de oradaydı ve kalabalığa Claire’a Jenson’ı Williams’ta tekrar görmeyi ne kadar istediğinizi anlatın. dedi. Ardından orası yıkıldı. Olağanüstüydü.”

“Pilot seçerken sadece Pazar günü yapacaklarını değil, takıma ilave olarak neler getirebileceği gibi her alanı değerlendirmek istersiniz.”

Teknik patron Pat Symonds da Button’ı istiyor: “Jenson bu takıma uyar ve ona iyi bir hizmet sağlayabiliriz. Ancak maaşı konusunda bilgim yok ve bu bizim için önemli bir şey.”

Williams’ın Button’la birlikte Sergio Perez ve Felipe Nasr gibi isimleri de değerlendirdiği düşünülüyor.

Williams: “Tepedeki takımlar pilot seçimlerini yaptılar ve bu yüzden gelecek sene için anlaşmaları olmayan pilotların ilgilendiği takımlardan birisiyiz. Bazı seçeneklerimiz var ve bu harika. Doğru kararlar vermeliyiz.”

8 Yorum

YORUM YAP [Yorumunuz bizim için önemli!]