Webber: Seidl McLaren’ı ileriye taşıyacak isim

0

Mark Webber eski Porsche LMP1 patronu olan Andreas Seidl’in McLaren Formula 1 takımının kaderini değiştirecek isim olarak gördüğünü söyledi.

Dokuz kez yarış zaferi kazanmış isim Seidl ile Williams ile 2005’te ilk kez yarışırken yolları kesişmekte. Seidl o zamanlar BMW’de mühendis olarak çalışmaktaydı.

Ardından Webber Formula 1’den ayrıldıktan sonra 2014 sezonunda Alman üretici olan Porsche takımına geçmiş ve WEC LMP1 programına katılmıştı.

Bu tecrübeleri düşünerek Webber Seidl’ın böylesine zor bir mücadeleye katılarak McLaren’in başına geçen isimden emin olduğunu ve bu zor mücadelede iyi bir yapabileceğini belirtti.

“Eğer bu iş için birisi lazımsa, o tam olarak bu iş için.”

“Aşırı derecede işkolik. Teknik anlamda oldukça bilgili ve insanlara karşı hoşgörülü.”

“Şüphesiz çalıştığım isimler arasındaki en iyisi isim.”

“2005’ten beri birbirimizi tanıyoruz. Williams’ta BMW için çalışan mühendislerimdendi. O her zaman (iyi) yerlere gidiyor.”

“McLaren hareketi onu oldukça heyecanlandırdı. Sauber Formula 1 takımı ile Formula 1’den gelen geçmiş bir birikintisi var.”

“Bizim 919 (LMP1) aracımızla başarıdaki önemli isimdi. Sadece o değil, koca bir takım. Ama eminim ki sonuçlara etki eden çoğunlukla o oldu.”

“Her zaman F1’e geri gitmek istiyordu. Dürüst olmak gerekirse padoktan gelen tek çağrının buradan olduğuna inanmıyorum.”

“Bence bu durumu büyük bir fark yaratacağı avantaj olarak görüyor.”

Seidl’ın gelişine rağmen Webber McLaren’in bir anda işleri çevirebileceğini düşünmüyor.

2012 sezonundan beri kazanamayan McLaren’in F1 gridinde yükselişinin zaman alacağını ve odak noktalarını değiştirmelerinin yarışlarda bunu gerçekleştirmeleri için anahtar noktası olacağını belirtti.

“Ron Dennis’in çok iyi oldukları zaman da hatası oldu.”

“Ticari anlamda en iyi ritmi yakalamışken pilotlarınızla birlikte ilerlersiniz.”

“McLaren canavar gibiydi. Ardından yol aracı yapmak istediler. Bu durum sanki ‘Burada ne yapıyoruz?’ gibi oldu. Sonra biraz da IndyCar dediler. Her şeyi yapamazsınız.”

“Bu lazer odaklı bir şey. Formula 1’de başarılı olan her takım yalnızca bir şey üzerine yoğunlaşıyor ve bunun üzerine iyi bir hale geliyor.”

YORUM YAP [Yorumunuz bizim için önemli!]