Villeneuve: Vettel kazanamaz

1

Eski dünya şampiyonları Jacques Villeneuve ve Mika Hakkinen Sebastian Vettel’in Suzuka’da yaptığı hata konusunda farklı görüşlere sahip.

Villeneuve: “Geçiş yapmaya başladığında çok gerideydi. Max de ‘gel beni geç’ diyemezdi. Vettel bir şey denedi ve kirli oynamadı, ancak çok riskliydi.”

“Artık ‘Nasıl şampiyonluk kaybedilir’ adlı bir kitapta sezonunu yazabilecek durumda.”

“Bu sezon onun ve Hamilton’ın arasındaki temel fark, Lewis’in agresif bir atak yapmadan önce durum hakkında düşünmesi.”

Hakkinen ise Vettel’in bu yüksek riske ihtiyacı olduğunu düşünüyor.

“Sonucunu artırmak için her şeyi denemek zorundaydı. Mercedes’in çok daha güçlü olduğunu biliyordu. Tamamen saldırı moduna geçmeden hiçbir şey kazanamaz. Evet çok risk aldı, ancak bu da Formula 1’de oyunun bir parçası.”

Villeneuve, Suzuka’nın Vettel ve Ferrari’nin şampiyonluk umutlarının kesinlikle bittiğini işaret ettiğini söyledi.

“Son yarışta da kazanamayacağını kabul ettiğini görebiliyordunuz. Çok daha rahat olduğunu görebiliyorsunuz.”

“Ferrari’yi anlamak kolay değil, sadece birkaç yarışı kaybetti diye de değil. Bazı hatalardan sonra asla doğru yola giremediler ve dışarıdan olanları anlamak imkansız.”

1 YORUM

  1. Yarış denilen F1 için çok uzun ve total şeyi halletmek, yarışı okumaya bakar. Ani yükselişlerle bütün günleri ve kariyeri kimse kurtaramaz.
    Öyle bir grid ki yarış okuma konusunda o biçim, hakim tek bir kişisi kalmamış… Ne bekliyorsunuz ki böyle yarışlardan yükseliş mi mücadele mi… F1 izleyicisi de bir gariptir eskiden beri oturup 60 tur izlerler ama 10 turluk mücade bekler, prim verirler.

YORUM YAP [Yorumunuz bizim için önemli!]