Villeneuve: Stroll Spa’da Force India’ya geçmeli

0

Jacques Villeneuve Force India’nın, mümkün olan en kısa zamanda Lance Stroll’ü VJM11’in koltuğuna oturtması gerektiğini söylüyor.

Villeneuve önceki demeçlerinde Stroll’ü, Formula 1 tarihinin görmüş olduğu en kötü çaylak olarak nitelendirse de Williams’tan en kısa sürede ayrılması gerektiğini söylüyor.

“Lance sezonu Force India’da bitirmeli. Beklememeli. Ay sonu Belçika’da aracı kullanmalı. Araç Williams’tan daha iyi, gelecek sezona daha iyi bir başlangıç yapabilmek için Force India mühendisleri ile birlikte sürüş stilini geliştirebilir.”

Force India’nın sürücüleri Esteban Ocon ve Sergio Perez’in sözleşmeleri olsa da Villeneuve bu durumun çabuk şekilde değişebileceğini söylüyor.

“F1’de her şey olabilir. Benzer şeyleri geçmişte gördük. Kontratlar satın alınabilir. Sezon ortasında sürücü değişiklikleri mümkün olabilir.”

Eski şampiyona Williams hakkında da konuştu: “Sadece Lawrence’ı kaybetmiyorlar, ana sponsor Martini de onlardan ayrılıyor. Şampiyonanın dibindeler, bu yüzden çok fazla TV geliri kaybedecekler. Paralı sürücüleri yarıştırsalar bile durum iyi değil.”

Öbür tarafa bakıldığında Villeneuve, Force India’nın Lawrence Stroll için kötü bir yatırım olmadığını söylüyor.

“Organizasyon Williams’tan daha iyi. Bu sezon parasını ödeyemedikleri için araç gelişimini durdurmak zorunda kaldılar.”

“Lawrence her zaman markaları büyütür. Bu onun güçlü yanlarından biri. Bunu Williams’ta yapamazdı çünkü takımın sahibi değildi, onun yönetimi Force India için iyi olacak.”

“Onlara yardım edecek. Williams’ın aksine, Force India hala bir yarış takımı.”

YORUM YAP [Yorumunuz bizim için önemli!]