Villeneuve: Ergenler yanlış imaja sebep oluyor

0

Eski dünya şampiyonu Jacques Villeneuve Formula 1’e ergen pilotların girmesi furyasının spor için yanlış imaj oluşturduğunu söyledi.

“Basitçe bagajları henüz dolu değil. Normalde Formula 1’e yarısı dolu bagajla gelirsiniz ve diğer yarıyı doldurmanız gerekir.”

“Ancak şu an neredeyse boş bagajla, hatta henüz açılmamış bagajla geliyorlar. Bu yanlış. Ne kadar yetenekli olduğunuzun önemi yok, burası Formula 1, burası en yüksek yer.”

“Yani bir şeyler eksik. Çok fazla yeteneğiniz olabilir, süper hızlı olabilirsiniz, ancak bu yanlış bir imaj verir. Oraya ulaşmak zor olmalı, ama değil.”

Villeneuve kendisi gibi Kanadalı Lance Stroll hakkında da konuştu.

“O çok hızlı, ancak zihinsel veya psikolojik olarak ne durumda olduğunu bilmiyoruz, çünkü Formula 1 farklı bir canavar.”

“Ve kariyerinde ilk kez en iyi araçta ve en iyi takımda olamayacak, bu da zorlu olacaktır. Buna nasıl tepki göstereceğini bilmiyorum. O çok eğitimli, çok iyi konuşur, büyüdü ve harika biri oldu. Ancak bir anda çökebilir, bilmiyoruz.”

Ancak Villeneuve Stroll’un kariyerinde neden erken sıçrama yaptığını anlayabiliyor: “Fark etmiyor, gelebilecek parası vardı, neden olmasın? İşler böyle yürüyor. Neden GP2’de kazanamama ve imajını zedeleme pahasına bir yılı çöpe atsın?”

YORUM YAP [Yorumunuz bizim için önemli!]