Vettel: Yarışı kontrol etmekten oldukça uzağız

1

Sebastian Vettel, takımının yarışları kontrol etme isteğinden henüz çok uzakta olduğunu söyledi.

Ferrari bazı yarışlarda zafer adayı olduğunu gösterdi, ancak ilk 12 yarışın ardından tatile zafersiz gidiyor.

Ekip aracının azami yere basma seviyesini yükseltmeye çalışıyor ve şu an sadece uzun düzlükleri ve az virajları olan pistlerde başarılılar. Macaristan’da ise sezonun en kötü performansını yaşadılar.

Vettel: “Gelişmek için alanımız var, virajlarda sorun yaşıyoruz.”

“Bu elbette düzlüklerde avantajla geliyor, biri diğerini etkiliyor, ancak bu konuda bir değişim yapabilirsek buna yönelebiliriz.”

“Araca küçük parçalar ekliyoruz. Macaristan’da bunlar çalışıyordu, ancak gerçekten yaklaşabilmek için yeterince büyük değillerdi.”

“Önümüzde gelecek bazı pistler, Spa ve Monza bizim için daha iyi olabilir. Ancak günün sonunda isteğimiz yarışları kontrol etmek.”

“Şu an bulunduğumuz yer itibarıyla, bundan oldukça uzaktayız.”

1 YORUM

  1. Vettel efendi peki elinde imkan varken ne yaptın?

    Ne yaptın 2018 de, ne zaman yapman gerekeni yapacağını düşünüyorsun, veya böyle bir seçeneğin kaldımı sence.Kariyerini geçen sene tamamen bitirdin.Rekabetçi bir takımda yarıştığın son sezonlardasın, belki de son olabilir.Çünkü seni tutan Binottonun da yeri pek sağlam değil.Sezon sonu benim bildiğim Ferrari birine bedel ödetir.Aslında bu bedeli senin ödemen gerekiyor , hakkın açık şekilde bu.Öyle de olacak gibi duruyor.Takım sana olan inancını açık şakilde kaybetmiş.Gözden çıkarıldın.Yeterli desteği kesinlikle gördün, fakat kullanamadın..

YORUM YAP [Yorumunuz bizim için önemli!]