Vettel: Strateji üzerinde iletişim sorunumuz oldu

0

Sebastian Vettel, Charles Leclerc’in İspanya GP’de farklı bir stratejiye sahip olduğundan haberdar olmadığını söyledi.

Mercedes bir diğer dubleye doğru giderken, Ferrari pilotları ise podyum kovalamak adına farklı stratejilere yönlendirilmişti.

“Bunu içimizde konuşacağız. Aracın içinde kendi yarışımızı yapmaya çalışıyoruz. Bence başlarda Charles’ın hızlı olduğu açıktı, ona yol vermekten memnundum.”

“İkinci sürüşte uzun süre boyunca farklı stratejilerde olduğumuzun farkında değildim, ancak bu açık olduğunda geçmeme izin verildi ve çok daha hızlı olup Max’e baskı kurmayı denedim. Ancak sonunda bir şey fark etmedi.”

“Bir şeyler görmekte zorlanıyordum ve ben de yavaştım, ilk seferinde iyi değildim. Sonrasında hızım iyiydi, ancak sonrası zordu, güvenlik aracı bize bir şans verdi, ancak Max ile aynı hızdaydık, yani geçiş yapmak neredeyse imkansızdı.”

“Bence bugünkü yarışta azami puanları aldık. Bence podyum şansımız vardı, ancak ilk virajda lastik kilitledim ve yarışımı bitirdim.”

“İşleri karıştıracak bir şeyler denemek istedim. Yarışı ilk virajda kazanamayacağımı biliyordum, ancak hiç olmazsa Mercedes ile bir şeyleri karıştırabilirdim ve herkese bir savaş şansı verebilirdim.”

“Sonrasında bence Charles farklı bir stratejideydi, güvenlik aracı ile birlikte onun stratejisi de dağıldı.”

Alman pilot henüz şampiyonluk potasından çıktığına inanmıyor ve sezona yarış yarış odaklandığını söylüyor.

“Şimdiye kadar yaptığımız bu oldu. Bence bu noktada kimse şampiyonlukla ilgilenmez. Yarış yarış ilerliyoruz.”

“Göreceğiz, bizim için hayal kırıklığı ile dolu bir hafta sonu oldu, çok daha hızlı olmayı umuyorduk. Şimdi kendimizi o kadar da hızlı olmadığımız bir durumda bulduk. Ancak bence şu an bulunduğumuz yerden geri dönebiliriz.”

YORUM YAP [Yorumunuz bizim için önemli!]