Vettel startta neler olduğundan emin değil

6

Sebastian Vettel iki Ferrari, Max Verstappen ve Fernando Alonso’nun yarış dışı kalmasına sebep olan kazada neler olduğundan emin olmadığını söyledi.

“Bilmiyorum, pek fazla şey göremedim. Ortalama bir start aldım sonrasında sola doğru hamle yapıp Verstappen’e karşı savunmaya yapmaya çalıştım. Darbeyi aldım ve Kimi’nin aracını gördüm.”

“Benim açımdan olay böyleydi ve sonrasında devam ettik. Sanırım spin atmadan önce de oldukça fazla hasar vardı. Radyatör kırılmış ve yamulmuştu. Sonrasında su basıncını kaybettik.”

“İstediğimiz elbette bu değildi ve gerçekten yazık oldu. Pistte yarışamadık ve performansımızı gösteremedik. Uzun bir yarış oldu ve biz de pistin olmamız gereken tarafında değildik. Bu da hiç yardımcı olmuyor. Şimdilik yapacak bir şey yok ama eminim ki önümüze fırsatlar çıkacaktır.”

6 Yorum

    • Vettel “Hurra!” diye bağırıp sola kırmış direksiyonu, bunu yapıyorsan bazı şeyleri göze alman gerekir. Rakibi korkutup dışarı itersen avantajlı çıkarsın, orada zaten biri varsa bu sefer doğacak olaylar senin sorumluluğundadır. Kumar oynadı ve kaybetti. Kendi bile elinde viskisi arka fonda efkarlı bir müzik oturuyordur muhtemelen. Nasıl savunsam diye uğraşmanın manası yok. Bariz hatalı.

  1. Malezya performansları kimin şampiyon olacağını belirler. Min 4 yarışı banko kazanması gerekiyor. Rai’nin de Hamiltona karşı biraz daha güçlü olması gerekiyor. Ve startta belirli hileler yapmaları gerkeiyor. Bununda yarışın son damalı bayrağa kadar gideceğinden hiç tereddütüm yok. Rai’yi de görmüyor sanırım. Belki hareketi kazayı tetikledi fakat Verstappen hödüğü ayağını gazdan çekemiyor. Çünkü 2017 codemaster oynuyoruz.

YORUM YAP [Yorumunuz bizim için önemli!]