Vettel: Son turlarda Williams’tan yavaştık

0

Ferrari 1000. yarışında puan almayı başarsa da bu aracın temposundan ziyade yarışı sadece 12 sürücünün bitirebilmesi ile gerçekleşti. Ferrari yarışı 9 ve 10. sıralarda noktalasa da Raikkonen in cezasıyla Charles Leclerc 8. oldu. İtalyan ekip 1000. yarışından sadece 4 puan çıkarabildi. Vettel ise aracın hızından şikayetçi.

Vettel: ”Elbette başkalarının yaptığı hatalardan daha fazla faydalanmak ve birden fazla puan almak isterdim. Yarışta hızımız yoktu. Zaman zaman Williams bizden daha hızlıydı. Aslında yarışta bizden daha yavaş olan çok fazla araç yoktu. Mücadele edip yarışacak güce sahip olmadığımızı gördünüz ve bu ikimiz için iyi değildi. İkinci ve üçüncü startta hiç tutunma yoktu. İlk birkaç virajı dönmek gerçekten zordu. İlk startım da çok iyi değildi ama ilk virajı iyi döndüm ve mücadele etmeye başladım. Fakat pistin ortasındaki Mclaren’den kaçmam mümkün olmadı. Sola doğru gidiyordu, ben de sağa kırdım fakat aniden durdu. Etrafımda başka kaçacak bir yer yoktu. Teması engelleyemedim.”

Vettel strateji ile de aracın yavaşlığını telafi edeceklerini düşünmüyor: ”Strateji açısından, bugün kazanılacak pek bir şey yoktu. Lastikleri diğer araçlar gibi iyi kullanamadık, yarış hızımız iyi değildi ve bu yüzden çok erken pit yapmak zorunda kaldık. Diğerlerinin lastiklerde sahip olabileceği menzile sahip değildik.”

Alman pilot Rusya’ya gelecek güncellemeler ile durumun biraz daha iyi olmasını umuyor: ”Uzun zaman sonra birkaç yeni parça ile piste çıkacağız. Umarım işler biraz daha iyi olur.”

YORUM YAP [Yorumunuz bizim için önemli!]