Vettel: Podyuma istemeye istemeye çıktım

0

Sebastian Vettel podyum törenine katılmak istemediğini ancak ezeli rakibine ve takım arkadaşına olan saygısından dolayı katıldığını söyledi.

Ferrari pilotu çizgiyi ilk sırada geçti ancak yarış içerisinde pist dışına çıkıp geri dönerken tehlikeli bir şekilde piste giriş yaptığı için beş saniye ceza aldı ve yarışı ikinci sırada tamamlamış oldu.

Hamilton’ın galibiyeti almasının ardından Vettel açık bir şekilde mutsuz olduğunu belirtti. Hakemlere ateş püskürten Vettel gidebileceği bir yer olmadığını ve hakemlerin ‘kör’ olduğunu belirtti.

Yarışın ardından Vettel aracını pit girişine park etti. Normalde Kanada pistinde podyum törenine çıkacak araçlar pit yolu sonuna araçlarını getiriyor. Ferrari pilotu aracı park ettikten sonra Ferrari kampına geri döndü, bu sırada Hamilton galibiyetini kutluyordu.

Vettel podyum için yola çıktı ancak araçların önüne konulan 1 ve 2 numaralı tabelaların yerini değiştirdi. Vettel ayrıca sadece saygıdan dolayı orada olduğunu belirtti.

“Hiçbir şeye katılmak istemedim. Sinirliydim ve hayal kırıklığı yaşıyordum. Sanırım herkes nedenini anlayabiliyor. Ancak Mercedes, Lewis ve Charles Leclerc’e saygı göstermem gerektiği için podyumda yerimi aldım.”

“Açıkçası olmak istediğim yerde değilim. Ne kadar katılmak istemesem bile orada olmak zorundaydım.”

Vettel ayrıca yarışın ardından katılmadığı röportajı podyum töreninin ardından Martin Brundle ile tamamlamış oldu.

YORUM YAP [Yorumunuz bizim için önemli!]