Vettel Mercedes’in blöfünü gördü: Söylediklerinden daha güçlüler!

0

Sebastian Vettel Mercedes’in gerçek elini göstermeye başladığını düşünüyor.

Ferrari pilotu, Alman takımın Cuma günü gösterdiği performansın ardından sezon öncesi testlerde göründüğüne göre daha güçlü olduğunu gösterdiğini inanıyor.

Ferrari Melbourne’deki sezon başlangıcına doğrudan favori olarak gelmişti, Barselona’da açık bir avantaja sahip olduğu görülebiliyordu.

Ancak Mercedes’in baskın olduğu ilk iki antrenman seansının ardından Vettel Mercedes’in blöf yaptığını anlamış.

“Biraz şaşırtıcıydı, gerçekten hızlı göründüklerini düşünüyorum. Sadece bizim biraz sorun yaşadığımızdan mı bilmiyorum, ancak görünüşe göre ayrı bir ligdeler.”

“Belki herkes sorun yaşıyordur ve biz işleri tersine döndürebiliriz, ancak evet, kesinlikle hafta sonu öncesinde söylediklerine göre çok, çok güçlü görünüyorlar.”

Vettel, aracı SF90’da kendine güvenemediğini söyledi.

“Nedenini bilmiyoruz, ancak bakıyoruz. Bulursanız bize haber verin ve garajda halledelim.”

“Testlerdeki aracın ne hissettirdiğini biliyorum, ancak aynı şeyleri yapmıyor, tam olarak istediğim bazı şeyleri yapmıyor ve bu yüzden biraz güven eksikliği yaşıyorum.”

“Bunun çok kötü olduğunu düşünmüyorum, gerçekten, gerçekten iyi olan yerler vardı, bunların üzerine koyabiliriz.”

İlk antrenmanda daha iyi bir performans gösteren takım arkadaşı Charles Leclerc, ikinci seansta lastikleriyle sorunlar yaşamıştı.

“Sonlarda tam gaz gitmiyorduk, bu kesin. Tam olarak nerede olacağımızı sadece sıralamalarda göreceğiz. Panik yapıyor muyuz? Hayır, henüz değil.”

YORUM YAP [Yorumunuz bizim için önemli!]