Vettel Mercedes’e geçmeyeceğini açıkladı

11

Sebastian Vettel Mercedes’e geçeceği söylentilerini yalanladı ve 2017 sezonunda Scuderia Ferrari’de yarışacağını açıkladı.

“Kimi’yle birlikte gelecek sene için bir sözleşmeye sahip olduğumuz biliniyor. Durum oldukça açık olmalı. Onların planlarının ne olduğunu bilmiyorum ancak kendi planlarımız için sabırsızlanıyorum. Çok fazla şey değişiyor ve dolayısıyla oldukça yoğunuz. Kendi açımızdan bakarsak gelecek yıldan oldukça eminiz.”

“Takım güçleniyor. Bunu özellikle son birkaç aydır pistte ve fabrikada hissedebiliyorum. Daha iyi bir araçla gelmemiz gerekiyor.”

Daytona Speedway’deki Ferrari etkinliğinde konuşan Vettel Nico Rosberg’in kararına saygı duyduğunu söyledi ona ‘İyi tatiller’ dedi.

“Herkesin istediğini yapmakta özgür olduğunu düşünüyorum. Dolayısıyla kararına saygı duyuyorum. Başka bir şeyler yapmaya başlamadan önce biraz zamana ihtiyacı olacağına eminim. İyi tatiller.”

11 Yorum

  • Allison gitti gideli o kadar umutlu düşünmüyorum. James Key’i bile getiremediler yerine. Artık umutlar 2018’e demek lazım sanırım. O da bu sene iyi bir tasarımcı bulabilirlerse. dikkat edersen sonunda dışa açılmaya çalışan takım yine 2006 sonrası döneme giriyor. İtalyanlaşma o kadar iyi bir şey değil.

   • Ben takimin yeni yapisi itibariyle umutluyum.Nokta atışı görevlendirmeler oldu.Vettelin söylediğine göre fabrika güçleniyor.Buda belirtisi olabilir.2016 sezonunun başında da çok iyi çıktık ama talihsiz olaylar yaşadık.
    Allison gittikten sonra materyallerle oran sorunu takim çözemedi ya da ugraşmadi.Mutlaka değerlendirilmiştir. Çözülememesinin sebebi Allisonun yeni arka süspansiyon tasarladigi zaman olaylar yüzünden kafasini veremedi ve düzeltemedi. Ayrildiktan sonra takim zamanini yeni süspansiyon tasarlayarak değilde minimize etmeye çalışarak ve çözümüne veri toplayarak harcadi.Bu da farkli şartlarda başarali olmalarina ve olamamalarina neden oldu. Yeni süspansiyon demek daha fazla ruzgar tüneli haftalarina mal olmak demek.Takim bana göre en doğrusunu yapmişti.

    Velhasil gelişen ve uyumlu teknik ekip ile daha umutluyum.

   • Italyanlaşma olayina gelirsek , Allisonun getirdiği mühendisler hak etmediği pozisyonlara getirildiği için mühendislik kadrosunda kaos çıkmıştı. Bunu ortadan kaldirmak için bazi ônlemler alindi.

    Şuan icerde italyanlaşma olayi yok .
    $ef pozisyonunda çalişanlar fransiz , ingiliz , italyan

    Bunlara ek sorumlu kisiler resta binotto gibileri.

YORUM YAP [Yorumunuz bizim için önemli!]