Vettel: Leclerc’le yarışmakta özgürüz

0

4 kez dünya şampiyonu Sebastian Vettel, sezonun ilk yarışıyla birlikte yeni takım arkadaşı Charles Leclerc ile yarışmakta özgür oldukları konusunda ısrarcı.

Ferrari’nin yeni takım patronu Mattia Binotto, karmaşık durumlarda önceliğin Vettel’de olacağını ancak ikilinin birbirleriyle yarışmakta özgür olacaklarını söylemişti.

Vettel: “Belirli durumlar hakkında detaylıca konuşmanın çok anlamlı olduğunu sanmıyorum.”

“Bence durum oldukça açık, Mattia da aynı zamanda birbirimizle özgürce yarışabileceğimizi açık şekilde söyledi. Bence Charles kendisine ve takıma yardım edebilmek için en iyi performansını sergileyecek. Benim için de durum aynı.”

“Sonuçta Ferrari adına yarışıyoruz ve son birkaç yıldır geri dönmek istediğimiz yere Ferrari’yi ulaştırmaya çalışacağız. En büyük öncelik bu. Uzun bir sezon bizi bekliyor ve bence şu an kesin senaryolar üzerinde durup konuşmaya çalışmak bir anlam ifade etmiyor.”

“Yarışmakta özgürüz. Fabrikada ilk kez bir aaya geldiğimizde bize söylenen buydu ve şu an onu sadece tekrar söylüyoruz.”

“Ben de bunu seviyorum. Bu her ikimizin de adil şartlarda yarışacağını gösteriyor. Her sezon böyleydi.”

“Eğer bir sürücünün şampiyon olma ihtimali kalmadıysa işte o zaman diğerine odaklanmak mantıklı bir hâle geliyor. Ancak genel olarak birbirimizle yarışmakta özgürüz ki bu harika.”

YORUM YAP [Yorumunuz bizim için önemli!]