Vettel: Hamilton ulaşılmazdı

10

Sebastian Vettel, İngiltere GP sıralamalarının son bölümünde Lewis Hamilton’ı yenme şansı olmadığını kabul etti.

“İlk yaptığı turu yenebildik, ancak sondaki fark biraz daha büyüktü. Bence pol pozisyonu ona aitti.”

Vettel sıralama turundan sonra trafikten şikayet etmişti.

“Çıkış turunda daha iyisini yapabilirlerdi, ancak ben trafikteydim, üç veya dört araçlık bir pakettik.”

“Ancak yine de fena bir sonuç değil.”

10 Yorum

  • Kesinlikle. Bariz engelleme var.

   Ama Grosjean’ın da dediği gibi, FIA şampiyonluk için savaşanlara dokunmaya korkuyor. Vettel’in Bakü’de alması gereken en hafif ceza siyah bayraktı, ne yaptılar? Gridden kalkamayana verilen cezayı verdiler.

   • Abi b*kunu çıkardılar artık. Hamilton’u Vettel’i yok bunun. Çİfte standartın kralını yapıyor FIA. Wolff açıklama yapmış bir de utanmadan, “Burada yarıştığına şükretsin”. Biri de çıkıp “Ulan ne alakası var, senin pilotuna olsa inletirsin burayı.” demiyor mu?

    Kanada’da Kvyat, dün Grosjean… Yazık hakikatten. Gittikçe daha göze batar hale geliyor, değersizleştiriyorlar şampiyonayı.

   • Siyah bayrak olması için güvenliği tehdit eden bir aksiyonda bulunması gerekiyor muydu? Eğer şasiye vursa ya da hasar vermeye yönelik bir hareketi olsa dediklerinde haklısın ama lastiğe dokunmak siyah bayrağa neden olmaz. Siyah bayrak çıksa “bence” kural hatası olurdu. Yarıştan sonra diskalifiye edilmeliydi desen ona bir nebze hak verebilirim. Vettel “yarış içinde” alması gereken cezayı aldı bence. Onun cezasını hafif gösteren şey Hamilton’ın kafalığının çıkması ve Seb’in gerisine düşmesiydi. Bu ikisini birbirinden bağımsız değerlendiremiyor taraftarlar.

    Ayrıca Mercedes Bottas ve Hamilton ile son zamanlarda o kadar gri alanlarda dolaşıp ceza almıyorlar ki artık ben de bir art niyet arar oldum. Grosjean blokajı en az 3 sıra grid cezasını gerektiriyordu. Çok net.

    Buna rağmen Toto’nun “Ama Grosjean da geçmişinde neler yaptı, dua etsin hâlâ F1’de” demesi sizi de iğrendirmiyor mu?
    Öte yandan Ferrari pek konuşmuyor. Sessizliğini koruyor ama pilotlarını koruyamıyor.

    • Vettel’in Bakü’de yaptığı açık siyah bayraklık durumdu. Neresine olursa olsun, rakibine kasıtlı çarpmak kendini kaybetmek demektir. O adamın pistte işi yok. Hamilton’ın kafalığı ayrı hikaye, zaten buna karışmaz.

     Aynı şeyi Magnussen başkasına yapsaydı, aynı cezayı mı alacaktı? Bu engelleme olayında da gördüğümüz gibi, çok daha büyük bir ceza gelebilirdi. Grosjean kasıtsız bir şekilde ona buna çarptı diye bir yarıştan men edildi.

     FIA son zamanlarda doğru cezayı tutturabilmek bir yana, çifte standart uygulamaya başladı.

YORUM YAP [Yorumunuz bizim için önemli!]