Vettel, Ferrari’nin savaşı kaybetmeyeceğinden emin

6

İki takım sezon başından beri kıyasıya mücadeleyi sürdürüyor. İkisininde üstünlük kurduğu ve düşük performans gösterdiği yarışlar var.

Vettel, Ferrari’nin düşük performans gösterdiği pistlerde ki sorunları bulduklarını ve üstüne gideceklerini söyledi.

” Yarıştığımız her pistte rekabetçiydik. Bazı pistlerde Mercedes üstünlüğü vardı ama genel olarak baktığınızda iki takımda oradaydı. Bazı durumlar pilotlar arasında pist sevip-sevmeme statüsünde değişiyordu.”

”İnişler çıkışlar normal fakat bu hedefimiz değil. Gittiğimiz her pistte en iyisi olmayı istiyoruz. Ancak durum bu, çalışıyoruz. Aracımızın performans eksikliği gösterdiği pistlerdeki sorunlarını daha iyi anlıyoruz. Şimdi daha sakince bakıp, aracı iyileştirmek için zamanımız var.

Vettel, geçmiş yıllardaki araç gelişimi konusunda geride kaldıklarını ama bu yıl bunun değişdiğini söylüyor ve kopyalandıklarını söylüyor.

”Son yıllarda aracımız iyi bir seviyede değildi ve gelişimde diğerlerine oranla güçlü değildik. Son üç yıla bakarsanız, bu yıl farklı bir hikaye ve gelişiyoruz. Bir çok parçalar getirdik ve bir çok takım tarafından kopyalandığımızı gördük ancak bu iyiye işaret.”

”Bu verimli ve yoğun çalışmanın kattığı projeye gelen başarının kanıtıdır. ”

Vettel takipçisi Hamilton ile aradaki farkı 14 puana çıkardı. Ancak takımının sonuna kadar zorlayacağına inanıyor.

”Takım çok iyi durumda ve doğru sonuçları yakaladığınız zaman ivme kazanmaya başlıyorsunuz. Bu bizim elimizde . Doğru çalışanlara sahibiz. Güçlü aracın nasıl tasarlanacağını biliyoruz.

”Bu sene motoru güçlü bir şekilde geliştirdik ve böylece her şey doğru yönde ilerlemeye devam ediyor. Ben orada olacağımıza ve büyük puanlar için savaşacağımıza inanıyorum.

6 Yorum

YORUM YAP [Yorumunuz bizim için önemli!]