Vettel: Ferrari 2018’de çok gerideydi

2

Sebastian Vettel, Ferrari’nin 2018’de şampiyonluğu kazanmak için çok geride olduğunda ısrar ediyor.

Takım sezonun ilk iki yarışını kazanmıştı ve en iyi araç olduğu görülmüştü, ancak sezonun ilerleyen dönemlerinde çalışmayan güncellemeler ve Vettel’in pist üzerindeki bir dizi hatası kendilerini geriye düşürdü.

“Bence öncelikle şampiyonluk için savaşabilmek adına iyi bir pozisyondu. Elbette son şampiyonluğumdan sonraki yıllar kolay geçmedi.”

“Bence son iki yılda zaferler için savaşabilmemiz ve şampiyonluğa dahil olmamız hoştu. Ancak bence tüm şampiyonaya bakacak olursanız hala çok gerideydik.”

“İlk yarı oldukça iyi ve yakın görünüyordu, belki Spa ve Monza da buna dahil olabilir. Bundan sonra bence ciddi bir performans düşüşümüz oldu, bu da elbette işleri bizim için oldukça zorlaştırdı.”

“Aynı dönemde Lewis ve Mercedes çok güçlü bir yarış serisi çıkardı, çok fazla puan ve zafer elde etti. Sonra ise fark çok hızlı bir şekilde açıldı.”

“Bence her zaman sonuna kadar savaşacağınıza inanmak istersiniz, bunun zor olacağını ancak Meksika’da anlamıştım ve çizgiyi geçtikten sonra da imkansız oldu. ancak o zamana kadar gerçekten puanları yakından takip etmiyordum. Elbette bana yardımcı olmayacağını biliyordum.”

2 Yorum

  1. Rusyada sen nasıl Hamılton’a geçildin hala anlamış değilim.Bazen Mercedes ajanı gibi çalışıyor Vettel.

    Ne desek boş fakat, yeni sezon Vettel hakkında çok şey gösterecek.Ferrari’nın iki ucu .. değnek.Vettel’e oynasalar güven vermiyor.Eşit yarıştırsalar Vettel hatalar yapıyor..

YORUM YAP [Yorumunuz bizim için önemli!]