Vettel: Daha iyi bir iş yapmalıyım

2

Sebastian Vettel sezonun ilk yarısında bir zafer elde edememesinin ardından ikinci yarıda daha iyi işler yapmak zorunda olduğunun farkında.

Ferrari bu yıl üç pole pozisyonu aldı, Vettel’in Kanada’da aldığı tek polü ise yarıştaki zaman cezasından sonra ikinci bitirmesiyle sonuçlandı. Vettel Silverstone’da Max Verstappen’e çarpmış ve Bahreyn’de yavaş kalmıştı.

“Kendimi eleştiriyor olmam gerek, çünkü bazı yerlerde en iyi işi yapamadım. Yani bu üzerine düşmem gereken bir şey ve sezonun ikinci yarısında daha iyi olmalıyım.”

“Bence bazı iniş ve çıkışlar oldu, bazı yarışlar daha iyiydi, bazıları daha kötüydü. Son yarışlar kesinlikle benim için daha iyiydi, başlardaki bazı yarışlarda ise çok fazla şey denerken biraz sorun yaşadım.”

“Bence olmak istediğimiz yerde olmadığımız açık. Puan tablosuna baktığınızda, Macaristan’a baktığınızda diğerlerine göre eksik kaldığımız pistleri görebiliyorsunuz. Bu şeyleri çözüyoruz ve bunun için çok sıkı çalışıyoruz.”

“Adanmışlık eksiğimiz olduğunu düşünmüyorum. İnsanlar çok tutkulu, bu yüzden bence temel nokta sakin kalmak, ödevimizi yapmak ve elbette yapabildiğimiz kadar yakalamayı denemek.”

2 Yorum

  1. Vettel’in sezon içinde yaşadığı sorunların büyük kısmı, yanlış yönde geliştirilen aracın tekrar düzeltilmeye çalışılırken ortaya çıkan ara halinin Vettel’in sürüş stiline uymamasıydı.

    Kendi hataları da oldu, ancak bunlar çok barizdi ve konudan ayrı değerlendirilmeli.

YORUM YAP [Yorumunuz bizim için önemli!]