Vettel: Bunlar yarışların bir parçası

0

Sebastian Vettel, Kanada GP’de ceza alarak galibiyeti kaybetmesine neden olan olayın yarışların bir parçası olduğunu söyledi.

“Elbette pistte bir tehlike olduğu zaman yavaşlarsınız. Tam gaz gitmeye devam etmek, öndeki araca çarpmak ve ‘o aracın orada olması yanlıştı’ demek pek de doğal değil.”

“Piste geri döndüm ve Lewis’in tepki vermesi gerekti, ne kadar yakın olduğunu bilmiyorum. aynaya baktığında orada gibiydi, ancak bana göre bu sadece bir yarış eski Formula 1 pilotları ve tribünlerdeki insanların bunun sadece bir yarış olayı olduğu konusunda hemfikir olduklarını düşünüyorum. Sadece bunu sevmiyorum.”

“Bu elbette benim canımı yakıyor, çünkü yarış sonucumu etkiliyor, ancak bence bu daha büyük bir sorun. Yarın uyandığımda hayal kırıklığı yaşıyor olacağım.”

“Bence Lewis ile aramızda büyük bir saygı var ve bu sporda çok fazla şey elde ettik, ikimiz de bu pozisyonda olduğumuz için çok şanslıyız.”

“Bir zafer fazla veya eksik, bunun çok fazla şeyi değiştirdiğini düşünmüyorum. Bu şikayetleri çok fazla kez duyduğunuzdan dolayı mutlu değilim.”

YORUM YAP [Yorumunuz bizim için önemli!]