Vettel Binotto’yu savundu

1

Sebastian Vettel takımının son dönemde yaşadığı sorunların ardından takım patronu Mattia Binotto’nun takımı sakinleştirme konusundaki tavırlarını övdü.

Scuderia 2019’da henüz kazanamamış tek ön grup takımı, Mercedes 10 yarış kazanırken Red Bull iki kez kazandı. Ferrari şampiyonada Mercedes’in 150 puan gerisinde.

Vettel ise durumun kolay olmadığını, ancak Binotto’nun iyi iş yaptığını söylüyor.

“Durum kolay olmadı, her bir yarışı kazanamadık.”

“Bu içinde olabileceğiniz en olası durum. Sezonun ilk yarısında istediğimiz gibi değildik, ancak odaklanmıştık ve takımdaki herkes en kısa zamanda ilerlemek için sakin ve adanmış kaldı.”

“Bazı şeyler bir gece olmaz, ancak bence aracın nerede olduğunu, nereye gitmemiz gerektiğini iyi anladık ve umarım önümüzdeki aylarda doğru yönde oluruz. Ancak Mattia çok iyi iş yapıyor, takımı bir arada ve sakin tutuyor.”

“Aynı zamanda bize nereye gitmemiz gerektiğini de hatırlatıyor. Rolü geçmiştekine göre farklı, ancak takım onun çevresinde ve organizasyon 12 ay öncesine çok benzer yapıda.”

“Çok fazla değişiklik yok ancak bence bu olumlu bir şey. Bulunduğumuz yere göre takım olarak daha güçlü olmalıyız, ancak onun bize doğru şekilde liderlik ettiğine inanıyorum.”

Vettel eski patron Maurizio Arrivabene ve Binotto’yu karşılaştırmak istemiyor.

“Birini diğeriyle karşılaştırmanın adil olduğunu düşünmüyorum.”

“Her yıl ve her durum biraz farklı. Ancak Mattia ile birlikte takım olarak çok şey başardık ve sakin kalabiliyoruz.”

1 YORUM

  1. Ferrari’nin en büyük sorunu panik yapmaktı.

    Ne biliyoruz, panik yapmazsan aptalca şeyler yapmazsın ve bu durumdan kurtulman kolaylaşır.

    Ama bunlar ‘sakin sakin’ seyrediyor gibi görünüyor. İş işten geçmiş olsa da, yine de ikinci yarıyı, Spa ve Monza’dan sonrasına bakacağız.

YORUM YAP [Yorumunuz bizim için önemli!]