Vettel: Bakü’de Ferrari’yi hayal kırıklığına uğrattım

41

Sebastian Vettel, Azerbaycan’da öfkesini kontrol edemeyip Lewis Hamilton’a çarptıktan sonra Ferrari’yi hayal kırıklığına uğrattığını hissettiğini itiraf etti.

Hamilton’a çarptıktan sonra 10 saniye dur/kalk cezası alan Vettel, Bakü’de yaşananlardan dolayı Singapur’a göre çok daha kötü hissettiğini söyledi.

“Bence Bakü daha kötüydü. Takımı hayal kırıklığına uğrattığımı hissettim. Yaptığım şey yüzünden galibiyetten olduk.”

“Singapur bana göre bir yarış kazası. Yarışırken bu tür şeyler olur. Çok talihsiz bir bir andı, ancak geçmişte de bu tür kazalar oldu, ileride de olacak.”

“Kazayı yapan sizseniz, bu her zaman kötüdür. Bunu açıklamanın bir yolu yok. Kazanın zamanlaması kabul edilebilir miydi? Hayır. Kaza yapmanızın doğru bir zamanlaması olabilir mi? Muhtemelen hayır.”

“Ancak fark etmez. Yaşandı ve bitti. Değiştirmemizin bir yolu yok. Elimizdekine odaklanmalı ve yapabildiğimizin en iyisini yapmalıyız.”

41 Yorum

 1. Seb batırdın, fena şekilde öyle böyle değil.İlk yarıda gösterdiğin performansın yarısı yetecekti şampiyonluk için.Mental açıdan tükendin Hamilton karşısında.Elinde olan kupayı altın tabakta verdin.Takım senin başarılı olman için gereken herşeyi de yaptı..

 2. Afferin yiyin bir birinizi 🙂 geç bile kaldınız nedense şampiyon belli oldu yahu.. nerdeydiniz bu zamana kadar. 🙂
  Taa sezon başından demedik mi şimdiden yağlamaya başlayın anca alışır… 🙂
  Ha doğru geç bile kaldı yıl bitiyor la neredeyse. İdare için iyi buraya kadar ittire kaktıra geldi en azından. 🙂

  Zaman akıp geçiyor amma taraftarların tutar kimlikleri değişmek üzere makus ve matuf talihi değişmiyor 🙂 Ezilen ezilene büzülen büzülene silik lastiğin sıyırdığı acı oluyor tabi 🙂 Tatmak için rollout gerekiyor değil mi Optimus 🙂

  Mevcut acılı insanların içerisinde evvel ki Fernando’cular ile dalga geçenler var ise şayet herhal de yaşayarak anlamışlardır. 🙂
  Ha gelen gideni aratıyor mu onu bile bahis edenler çıkar ona göre 🙂

  Son yarışta şampiyonluk verenler neredeee mevcutlar neredee…
  Hata yapmadan markaya giydirenler nerede süklüm püklüm olanlar neredee…

  Hayal kırıklıkları cam kırıklarına dönüşebilir kuantum felan değil böyle bir soyuttan somuta dönüşüm var hayatta 🙂 ne telafi eder başarı…
  O kalıp var mı! işte o beklentiye girer.

 3. İş işten geçtikten sonra günah çıkarıyor vettel. Şampiyonluklar takım olarak kazanılır takım olarak kaybedilir ama şu da bir gerçek ki hamilton vettelden daha iyi iş çıkardı. Geçen sene kaybedilen şampiyonluk hamiltonu mental açıdan geliştirmiş. Darısı vettele diyeceğim ama…

YORUM YAP [Yorumunuz bizim için önemli!]