Vettel aracından sezon öncesindeki hisleri almakta zorluk yaşıyor

1

Sebastian Vettel, kendisi ve Ferrari’nin sezon öncesi testlerinde araçtan aldıkları hisleri Çin’deki sıralamalarda almakta zorlanmaya devam ettiklerini söyledi.

Vettel Barselona’daki testlerde çok iyiydi, ancak sonrasında sezon içinde aradıkları hızı bulmakta zorlandılar.

Melbourne’de çok geride kalan takım, Bahreyn’de sürücü ve motor sorunları nedeniyle kazanamamıştı. Çin’de ise sıralamalarda Mercedeslerin gerisinde kaldılar.

“Üzerinde çalışmak için güçlü bir platforma sahibiz, Barselona’da iyi başladık, hisler güçlüydü. Ondan sonra bunu tekrar etmekte zorlandık. Geçtiğimiz iki yarışta orada burada küçük sorunlarımız oldu.”

“Bahreyn istediğim gibi gitmedi. Cumartesi küçük bir sorunum oldu. Pazar günü ilk sürüşte sorun yaşadım. Bazı noktalardan memnun değildim.”

“Sorunları halletmeye çalışır ve aracı düzgün bir şekilde ayarlamayı denersiniz. Belki bazı şeyler pistlerle ilgilidir, Barselona bunları göstermemiştir, ancak araç güçlü ve ondan performansı çıkarmak bize kalmış durumda.”

Vettel Ferrari’nin sıralamalardaki performansı hakkında konuştu.

“Bence fena bir seans değildi, onları yenemediğimizde hemen arkalarında olmak önemlidir. Bu yarış için bazı seçenekler sunar.”

“Pist gelişti, Q3’te başladığımız yere göre tur zamanlarını görebiliyorsunuz.”

“Kendinizde de bir şey olur, motor modları, ancak bence bu normal. Bizim tarafımızda, aracı düne göre geliştirebildik.”

1 YORUM

YORUM YAP [Yorumunuz bizim için önemli!]