Vettel: 2018’deki en büyük düşmanım kendim

0

Sebastian Vettel 2018 sezonunda yaptığı hatalar serisinde tüm sorumluluğu üstlendi ve bu yıl en büyük düşüşünü yaşadığını kabul etti.

Monza Vettel’in sürücü hatalarını gündeme taşıyan son yarıştı, öncesinde ise Bakü, Fransa ve Almanya’da bazı hataları olmuştu.

“Bence bu benim için oldukça normal ilerliyor. Bence en büyük düşmanım benim ve bence harika aracım var, oynayacak bir şeyim var ve tüm şanslar önümüze serilmiş durumda.”

“Elbette o [Lewis Hamilton] şu an lider, önde ve yenilmesi gereken kişi o. Ancak tüm şansımız önümüzde ve bundan sonra ne kadar iyi olabilecekleri farklı bir soru.”

“Halen çok iyi şansımız var, dediğim gibi ilk düşmanımız kendimiz. Bence kendimize  bakmalıyız ve iyi işler yapmak için iyi bir şansımız var, işler iyi görünüyor.”

Vettel hatalarından dolayı hayal kırıklığı yaşadığını kabul ederken, geçmişe takılmanın bir anlamı olmadığını hissediyor.

“Bence çok fazla yarış olduğunda bazı yerlerde bazı sebeplerde daha iyisini yapabileceğinizi hissetmeniz normal. Bence o kadar iyi olmamın gerekmediği başka yarışlar da var.”

“Elbette en kötüsü Almanya’ydı. En önemli olan şey ne olduğunu biliyor ve bunu açıklayabiliyorum.”

“Almanya’da kazanmaya bayılırdım elbette, ancak çok takılmıyorum ve genelde ileriye bakan biriyim.”

YORUM YAP [Yorumunuz bizim için önemli!]