Verstappen son tur sorunları olmasaydı Ferrari’yi yenebilirdi

0

Red Bull takım patronu Christian Horner, Max Verstappen’in Çin GP sıralamalarında ikinci çizgiye oturacak performansı olduğuna inanıyor.

Verstappen son tura yaklaşırken kendini iki Mercedes ve Ferrari’den Charles Leclerc’in arkasında buldu ve sondan önceki virajda Sebastian Vettel ve iki Renault aracına geçilince başlangıç çizgisinden geçmek için çok geç kaldı ve turunu tamamlayamadı.

Horner: “Turun başında yaşananlar bize tura mal oldu. Max iyi bir pozisyondaydı ancak sonra Sebastian onu dışarıdan geçti ve Sebastian’ın kirli havasından uzak kalabilmek için geri çekilince Renault’lar onu geçti, tekrar geri çekildi ve ne yazık ki zaman tükendi ve zamanında orada olamadı.”

“Bu utanç verici, çünkü gelişmek için iyi bir fırsatı vardı. Bence ikinci çizgide olabilirdik. Önceki iki seansta ve ilk sürüşte bunu başardık. Yani yarışta daha sıkı yarışmak zorunda kalacağız.”

Horner, Pierre Gasly’nin sezonda şimdiye kadarki en iyi sonucunu aldığından dolayı da mutlu.

“Pierre için güçlü bir sıralamaydı. Q3’e, Q2’deki tek turuyla geçti. Ne yazık ki o da bu trene takıldı, kuyruğun sonundaydı ve o da fırsat bulamadı. Ancak bundan çok fazla güven edinebilir.”

YORUM YAP [Yorumunuz bizim için önemli!]