Verstappen: Savaşabilecek hızımız yoktu

2

Red Bull pilotu Max Verstappen, yarışta Ferrari ve Mercedes pilotlarıyla savaşabilecek hızı olmadığını söyledi.

Beşinci sıradan başlayan Verstappen, yarışta pit stoplar sonrasında Ferrari pilotu Charles Leclerc’in önünde dördüncü bitirmeyi başarmıştı.

“Bence çok bir şey yoktu. Onlarla kalabilmek için çok zorluyordum. Takım olarak Ferrarilerden birini geçmekle iyi bir iş yaptık. Dürüst olmak gerekirse sonucu azamiye taşıdık.”

“Her hafta sonu ne kadar rekabetçi olacağınızı tekrar tahmin etmeniz gerekiyor. Seb ile iyi bir savaşım oldu, ancak ondan sonra bile savaşabilecek hızımı yoktu.”

“Sadece hızımız yoktu.”

Takım patronu Christian Horner, şasi gelişimine devam ettiklerini açıkladı.

“Şasi büyük bir adım attı. Honda düzlüklerde ilerleme kaydetti. Biz ise hala araçlarda bir şeyler bulmak zorundayız, ancak yakın gelecekte bize yardımcı olması gereken parçalar geliyor.”

“İyi strateji bir Ferrari’nin önüne geçmeyi sağladı. Yarışta muhtemelen biraz hızlılardı, ancak bence strateji bizi o pozisyona getirdi. Max aracıyla deli gibi sürdü ve en hızlı turu da Pierre’in alması iyi oldu.”

2 Yorum

  1. Vers bu araçla şampiyona üçüncüsü.Biraz hızlansa, Hamilton’u devirmeye başlayacak.Fakat eminim Redbull fena bir hazırlık yapıyor, İspanya ile Mercedes’in kıçına girip Ferrari’yi geride bırakabilirler.

YORUM YAP [Yorumunuz bizim için önemli!]