Verstappen: Red Bull Mercedes’e göründüğünden daha yakın

0

Max Verstappen’e göre Red Bull takımı Mercedes aracına zaman tablosundan gözükenden daha yakın.

İlk iki çizgiyi kapatan Mercedes pilotlarını yakından takip eden isim Max Verstappen oldu. Red Bull pilotu neredeyse yarım saniye geride kaldı.

Sıralama turlarından sonra konuşan Hollandalı pilot farkın yarım saniye civarında olmadığını söyledi.

“Biraz hızlılar. Hafta sonuna genel olarak baktığımızda son bölümde 0.2 – 0.3 saniye kaybettik.”

“Yakalamamız gereken bazı alanlar var, takım olarak oldukça sıkı çalışıp en kısa sürede cevap vermeliyiz.”

“2. seanstaki turum oldukça iyiydi. 2. seansta turumu atarken lastiklerim tam çalıştı. Böyle bir yerde lastikler oldukça önemli.”

“Ardından son seansta soğuk lastiklerle ilk virajda biraz zaman kaybettim. Arka lastiklerden hala istediğimi alamıyorum, bu yüzden oradan da kaybettiğimi söyleyebilirim.”

“Bu yüzden ikinci seansta attığım zamana göre iyi bir tur değildi. Çok kötü bir zaman attığımı da düşünmüyorum. Bu sokaklar turlamak için oldukça güzel bir sebep. Bildiğiniz üzere kalp atışınız oldukça yükseliyor.”

“İkinci turum için piste çıktığımda oldukça yavaştım. Çıkış turumda biraz trafiğe yakalandım.”

“Tura başladığımda biraz soğuk hissettiler. Lastiklerde tutuşu hissedemedim ve daha şimdiden 0.2 0.3 saniyeye yakın zaman kaybedince turu bıraktım.”

“Lastikleri çalıştıramadım. 2. seansta gördük, lastikleri çalıştırınca oldukça rekabetçi hale geldik. Bu çok önemliydi.”

“3. sıra genede iyi. Sanırım seansa başlamadan 10 dakika önce araç üzerinde taban bulunmuyordu. Mekanikerler harika bir iş çıkarttı.”

“Ne olacağını göreceğiz. Bugün mutluyum. Yarının bize neler getireceğini göreceğiz.”

YORUM YAP [Yorumunuz bizim için önemli!]