Verstappen: Red Bull 2019 için çok sıkı çalışıyor

0

Red Bull’un Hollandalı pilotu Max Verstappen, takımının gelecek sezon daha da güçlü bir araca sahip olmak için çok fazla çalıştığını belirtti.

Max Verstappen, geride kalan 2018 sezonuna iyi bir başlangıç yapamadı ancak sezonun ilerleyen kısımlarında podyumlar ve galibiyetler elde etti.

Sezonun ikinci yarısında sadece şampiyon Lewis Hamilton’dan daha az puan alan Hollandalı pilot, genel klasmanda Kimi Raikkonen’in hemen arkasında dördüncü sırada yer aldı ve 2019’da daha güçlü olacaklarını düşünüyor.

“Her şey umut verici görünüyor ama ben her zaman gerçekçi olmaya çalışıyorum. Bu yüzden bekleyip görmek istiyorum.”

“Her şeyden önce harika bir araç yapmalıyız. Sonrasında dayanıklı ve daha güçlü bir motorumuz olmalı.”

“Benim fikrim mücadelenin içinde olacağız ama ilk olarak kış testlerine katılmalıyız ve sonrasında neler olacağını görmeliyiz.”

2018 sezonuna farklı bir tasarım programıyla başlayan Red Bull, sezon boyunca RB14’ü agresif bir şekilde geliştirdi ve Verstappen-Ricciardo ikilisi ikişer galibiyet aldı.

“Gelişmeyi istiyoruz ve bunun için çok zorluyoruz. Temel iyi olan bir aracımız var ve zaten çok zorluyoruz. Diğer tarafta aynı şeyi Mercedes ve Ferrari de yapıyor.”

Verstappen’e Red Bull-Honda ikilisinin iyi bir araç yapması halinde şampiyonluk ihtimali soruldu ancak Hollandalı pilot bu konuda aracın önemli bir etken olduğu görüşünde.

“Bu soruyu cevaplamak her zaman zordur çünkü Formula 1’de araca çok bağımlısınız. Biraz geriye gidersek Lewis ilk yılında şampiyonluk savaşı verdi ve şampiyonluk için hazır olduğu görülüyordu.”

“Elbette her zaman bir yıl içerisindeki işleri daha iyi şekilde yapabilirsiniz ama bu her yıl için aynıdır. Günün sonunda şampiyonluğu kazanmış olsanız bile her zaman daha iyi yapabileceğiniz şeyler vardır.”

“Yani kazanabilecek bir paketimiz olsa bile hata yaptığımız ya da daha iyi şeyler yapabileceğimiz hafta sonları olabilir. Umarım önce o pakete sahip oluruz.”

YORUM YAP [Yorumunuz bizim için önemli!]