Verstappen kamu hizmeti cezasının ikinci gününü de tamamladı

0

Red Bull’un Hollandalı pilotu Max Verstappen, kendisine FIA tarafından verilen kamu hizmeti cezasını Cumartesi günü Cenevre’de yapılan Uluslararası Hakemler Programına katılarak tamamladı.

Hollandalı pilot Brezilya GP’sinin ardından kapalı parkta Esteban Ocon’un üzerine yürümüşte ve Fransız pilotu birkaç kez ittirmişti ve bu olay nedeniyle 2 gün kamu hizmeti cezası almıştı.

Verstappen, bu yılın başında yapılan Marakeş ePrix’e hakem gözetmeni olarak katılmıştı ve 2 günlük cezanın 1 günün orada tamamlamıştı.

21 yaşındaki pilot Cenevre’de BMW motor sporları patronu Jens Marquart ve WTCC şampiyonu Andy Priaulx’un da bulunduğu bir panele katıldı ve diğer motor sporları serilerinde görev alan hakemlerle ve uzmanlarla tanışma imkanına sahip oldu.

Karar alma prosedürleri, ceza ve temyiz aşamaları, ırkçılık gibi olayların gidişatını içeren ve idare eden yönler bu panelde tartışıldı.

Verstappen: “Pist üzerinde en iyi işi yapmaya çalışıyoruz ve yarıştan en iyisini almaya çalışıyoruz. Hakemlerde adil bir karar vermek adına elinden gelenin en iyisini yapmaya çalışıyorlar.”

“Hem ilk günüm Marakeş’te hem de burada iyi şeyler öğrendim. Sonuç olarak buradayız ve bu durum hakemleri daha iyi anlamamı sağladı.”

“Bence bu aktivitenin bir parçası olmak iyi bir şey.”

YORUM YAP [Yorumunuz bizim için önemli!]